Home GÜNCEL BUSKİ’ye Abonelikte Büyük Kolaylık

BUSKİ’ye Abonelikte Büyük Kolaylık

- Guncellenme Tarihi: 31 Temmuz 2015 12:53
4 min read
BUSKİ’ye Abonelikte Büyük Kolaylık için yorumlar kapalı
0
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BİR SÜRE ÖNCE YAPILANDIRDIĞI “BUSKİ ALO 185” HATTININ HİZMET YELPAZESİNİ GENİŞLETTİ. BUNA GÖRE, VATANDAŞLAR, ABONELİK İŞLEMLERİNİ, “ALO 185” ARACILIĞIYLA YA DA ELEKTRONİK POSTA YOLUYLA, BUSKİ’YE GELMEDEN YAPTIRABİLECEK.

Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, bir süre önce yapılandırdığı “BUSKİ alo 185” hattının hizmet yelpazesini genişletti. Buna göre, vatandaşlar, abonelik işlemlerini, “Alo 185” aracılığıyla ya da elektronik posta yoluyla, BUSKİ’ye gelmeden yaptırabilecek.
Uygulamanın 1 Temmuz 2015 itibarıyla başlatıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, uygulama ağının 17 ilçenin tamamını kapsadığını vurguladı. Kamu kurumu olmanın verdiği sosyal sorumluluk bilinciyle hizmetin en iyisini sunmanın gayretinde olduklarını ifade eden Çetinavcı, “Vatandaşlarımız, BUSKİ hizmet binasına ya da ilgili şube müdürlüklerine gelmeden, Alo 185 Hizmet Yönetim Merkezi’nin 185 numaralı telefonunu tuşlamalarıyla ve 185@buski.gov.tr elektronik posta adresi üzerinden abonelik başvuru müracaatlarını yapabileceklerdir. Vatandaşlarımızın, müracaat anında, telefon numaraları ile T.C. kimlik numaralarını ilgili personele vermeleri kaydıyla, başvuru işlemleri de başlatılmış olacaktır” diye konuştu.
Alo 185 veya elektronik posta ile gelen müracaatların, işleme tabi tutulduktan sonra, belirlenecek randevu saatleri içerisinde, BUSKİ görevlilerinin, ilgili belgelerin imza işlemleri için vatandaşları, işyerleri ya da ikametgah adreslerinde ziyaret edeceklerine işaret eden Çetinavcı, böylelikle hizmeti vatandaşın ayağına götürmüş olacaklarını belirtti. Vatandaşların, “Alo 185 Hizmet Yönetim Merkezi”ni abonelik işlemleri dışındaki görüş, öneri ve düşüncelerini iletmek üzere de arayabileceklerini ifade eden Çetinavcı, bütün bu hizmetlerin 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz verileceğini vurguladı.
Çetinavcı ayrıca, abonelikle ilgili istenen belgelerin, BUSKİ’nin www.buski.gov.tr adresli internet sitesinde, detaylı bir şekilde vatandaşların bilgisine sunulduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak:Hürriyet.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa, Su Altyapı Teknolojileriyle Türkiye’ye Örnek

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BUSKİ’ye bağlı faaliyet gösteren Veri Tabanlı …