Home GÜNCEL Tek yön uygulaması başladı!

Tek yön uygulaması başladı!

- Guncellenme Tarihi: 29 Temmuz 2015 10:46
2 min read
Tek yön uygulaması başladı! için yorumlar kapalı
0

Bursa Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü ekipleri cadde ve sokaklara trafik işaret levhaları yerlerine dikti. Araçların hangi yöne gidip gidemeyeceklerini belirten işaretlerin konulmasının ardında tek yön olarak belirtilen Maltepe Caddesinde trafik ekipleri cezai uygulamalara başladı.

Atatürk Caddesinden itibaren başlayan Kılıçaslan Caddesi ile Lefke kapı arası taşıt trafiğine kapatıldı. Atatürk Caddesi yönünden Maltepe Caddesi, Lefke kapı yönünde tek yön olarak belirlendi.12 2014 tarih ve 483 sayılı Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Kurul Kararı (UKOME) ile İznik ilçe merkezdeki yollarda düzenleme yapılarak son hali verildi.

İznik Kılıçaslan Caddesi taşıt trafiğine kapatılmasının ardından Maltepe caddesi ise tek yön olarak kullanacak. Celebi Sokak (Garaj yolu) ise çift yönlü araç trafiğine açık olarak devam edeceği bildirildi.

Taşıt sahiplerin uygulamaya dikkat etmelerini aksi takdirde cezai işlemlere maruz kalabilecekleri bildirildi.

Yapılan açıklamada tek yön cezası ihlali halinde 88 TL para cezası ve Trafik Güvenliğini tehlikeye atmak suçundan da 88 TL olarak toplamda 176 TL ceza uygulanacağı belirtildi. Durmayıp kaçan araç sahiplerine ise plakalarına kesilip, adreslerine yollanacağı belirtildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada bu uygulamaların sık sık devam edeceği belirtildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın Hizmetlere Hızlı Başladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmeye baş…