Home GÜNCEL Başkan Sargın Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı ağırladı

Başkan Sargın Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı ağırladı

6 min read
Başkan Sargın Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı ağırladı için yorumlar kapalı
0

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve beraberindeki heyet İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a iadeyi ziyarette bulundu.

İznik Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Osman Sargın, İznik Kent Konseyi üyeleri ile geçtiğimiz Mayıs ayında Körfez Belediyesine ziyarette bulunarak çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunmuştu.

İlçemize iadeyi ziyarette bulunan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, Körfez Belediye Meclis Üyeleri Pınar Uysal ve Nigar Yağız, Körfez Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Bahar Baykal, Basın Yayın Müdürü Aslı Kuş ve Körfez Kent Konseyi üyelerini,  İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve eşi Hacer Sargın, İznik Belediye Başkan yardımcısı Necati Tosun, İznik Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Serkan Acar, İznik Kent Konseyi Genel Sekreteri Havva Çandar, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Tosun ve İznik Kent Konseyi üyeleri kapıda karşılayarak hoş geldiniz dedi.

unnamed (12)

Birlikte İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi’nde kahvaltı sonrasında Belediye ve Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulundular. Ardından heyet İznik Abdulvahap Tepesine çıkarak dua ve niyaz’da bulunan başkan ve heyet ardından İznik’i kuş bakışı seyrederek, Fotoğraf çekimi yaptılar. Belediye Başkanı Osman Sargın bölgede yapılması planlanan Bayrak Tepe Projesi hakkında Başkan Baran’a bilgi verdi.

Başkan ve heyet ardından Süleyman Paşa Medresesi Çini çarşısını gezerek İznik çinisi ve İlçemizin Tarihi yerleri Yeşil Camii, 1. Murat Hamamı, Ayasofya Camii ve Hanım Eller Çarşılarını tek tek gezerek bilgi aldılar. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkan Sargın, İznik Kent Konseyi ile birlikte güzel projelere imza atıyoruz. Başkan Sargın, “Gençlerimizi güzel uğraşlara ve etkinliklere yönlendiren Kent Konseyimiz varlığını her zaman hissettirmiştir. Birlikte el ele vererek geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi hayata kazandırarak geleceğimizi garanti altına almak istiyoruz. Bu çerçevede birlikte güzel işlere imza atıyor ve atmaya devam ediyoruz. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve beraberindeki heyeti yapmış oldukları bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

unnamed (13)

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ise gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür etmesinin adından yaptığı açıklama da ” Medeniyetler Başkenti İznik’i yakında görmek ve İznikli Gönül Adamı Eşrefoğlu Rumi, Abdulvahap Hazretlerini, Davudi El Kayseri ve Şeyh Kutbeddin İznik’i gibi değerli şahsiyetlerin yattığı evliyalar şehrini görmek bizleri çok mutlu etti. Onların feyz ve manevi atmosferi İznik’e ayrı bir huzur katıyor olsa gerek. İznik, Tarihi yapıları, Gölü, İznik Çinisi ve yemyeşil ovası ile adeta insanlığı huzur sunuyor” dedi.

İznik Belediye Başkanı Sargın ve Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ‘a günün anısına Çini Sürahi ederken, başkan Baran ise Körfez’in sembolü olan Kiraz plaketi ve hediyeler sundu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Uludağ Üniversitesi’nde otonom servis aracı tasarlandı

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde faaliyet gösteren Otonom Araç Geliştirme Grubu, kampüs içeri…