Home GÜNCEL Nilüfer’de “Kardeşlik Sofrası” kuruldu

Nilüfer’de “Kardeşlik Sofrası” kuruldu

- Guncellenme Tarihi: 15 Temmuz 2015 10:29
3 min read
Nilüfer’de “Kardeşlik Sofrası” kuruldu için yorumlar kapalı
0

Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı, Ramazan ayının en anlamlı iftarlarından birine sahne oldu. Meydanda kurulan “Kardeşlik Sofrası”nda bir araya gelenler paylaşmanın, beraberliğin güzelliğini doyasıya yaşadı. Ramazan ayının en güzel şekliyle yaşandığı Nilüfer’de bu defa “Kardeşlik Sofrası” kuruldu.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan “Kardeşlik Sofrası” na halkın ilgisi büyük oldu. Evinde hazırladığı yiyecekleri alıp sofraya katılanlar hep birlikte iftar yaparak paylaşmanın, birlik ve beraberliğin tadını çıkardı. Nilüfer’deki kadın dernekleri de hazırladıkları lokmalar, börekler ve cevizli lokumlarla sofraya katkıda bulundu.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve eşi Seden Bozbey, Başkan Yardımcıları ile Nilüfer Belediyesi Meclis üyeleri de “Kardeşlik Sofrası” etrafında halkla birlikte toplandı. Ezanın okunmasıyla birlikte de hep beraber oruçlar açıldı. Böreklerin, sarmaların, lokmaların elden ele dolaştığı sofrada buluşanlar Ramazan ayının en güzel iftarlarından birini yaşadıklarını belirttiler.

Hep birlikte oruç açanlar daha sonra da Bitlisliler Derneği’nin hazırladığı gösteriyle Ramazan Sokağı’nın keyfini çıkardı. Türkülerin söylendiği, yöresel halk oyunlarının sergilendiği geceye katılanlar coşku dolu anlar yaşadı.

Gecenin sonunda Bursa Bitlisliler Derneği Başkanı Mehmet, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu’na desteklerinden dolayı çiçek vererek teşekkür etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın, Almanya Hessen Eyaleti Bakanı Pentz’i Ağırladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Almanya Federal Cumhuriyeti Hessen Eyaleti Avrupa …