Anasayfa GÜNCEL Kandil gecesinde 2 bin 500 kişi birlikte oruç açtı

Kandil gecesinde 2 bin 500 kişi birlikte oruç açtı

2 min read
Kandil gecesinde 2 bin 500 kişi birlikte oruç açtı için yorumlar kapalı
532

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kandil gecesinde önce Konaklı Mahallesi’nde 2 bin 500 kişi ile birlikte iftar yaptı, ardından da Fatih Sultan Mehmet Camii’nde halkın kandilini kutlayarak tatlı ikramında bulundu.

Ramazan ayını dayanışma ve birliktelik içinde geçiren Nilüfer’de kandil gecesi de anlamına uygun şekilde kutlandı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kandil gecesinde eşi Seden Bozbey ile birlikte önce Konaklı Mahallesi’nde Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlediği iftara katıldı. 2 bin 500 kişinin katıldığı iftarda , Nilüfer Belediyesi Başkan Danışmanları, Meclis Üyeleri ve Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa da yer aldı. Ezanın okunmasıyla birlikte aynı sofra etrafında oruçlar açıldı, dualar edildi. Başkan Bozbey iftarın ardından Konaklı halkının Kadir Gecesi’ni ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Kadir Gecesi’nde tatlı ikramı

Bin aydan daha hayırlı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği gece olarak kabul edilen Kadir Gecesi’nde Nilüfer Belediyesi de vatandaşlarla birlikteydi. Selimiye Camii, Merve Camii, Zahit Kotku Camii ve Fatih Sultan Mehmet Camii’nde ibadetlerini gerçekleştiren vatandaşlara teravih namazı sonrası tatlı ikram edildi. Başkan Mustafa Bozbey de Fatih Sultan Mehmet Camii’nde vatandaşların Kadir Gecesi’ni kutladı.

unnamed (5)

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Süper Enduro Heyecanı İznik’te Başladı

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışları İznik’te magazin startıyla başl…