Home EKONOMİ Bursa’da ilk KGF destekli TÜBİTAK projesi

Bursa’da ilk KGF destekli TÜBİTAK projesi

- Guncellenme Tarihi: 13 Temmuz 2015 13:08
4 min read
Bursa’da ilk KGF destekli TÜBİTAK projesi için yorumlar kapalı
0

Bursa’da faaliyet gösteren Tekno Tasarım A.Ş. Kredi Garanti Fonu (KGF) tarafından Tübitak kredi teminat desteğini Bursa’da ilk kullanan firma oldu. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Tekno Tasarım A.Ş. Genel Müdürü Dr. Müh. Mustafa Uysal, “Tübitak tarafından onaylanan ‘Hibrit Kamyonet Uygulaması’ projemizin avans teminatını KGF’den sağladık. Başka KOBİ’lerin de bu destekten istifadesini tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

KOBİ’lerin kredi teminatlarına garanti olmak için kurulan Kredi Garanti Fonu (KGF), teminat garantilerinde de KOBİ’lerin yanında yer alıyor. Geçen yıl yapılan düzenleme ile KGF artık Tübitak’tan onaylanmış projelere doğrudan teminat imkânı sağlıyor. Yüzde 1,5’lik bir maliyet ile sağlanan bu teminat, her KOBİ başına 1 milyon TL’ye kadar çıkabiliyor. KGF tarafından verilen desteği kullanan Bursa’daki ilk firma özelliğini taşıyan Tekno Tasarım A.Ş. oldu.

KOBİ’lerin yanındayız…

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan KGF Bursa Şube Müdürü Can Arpaçay “KOBİ’lerin her zaman yanındayız ve onların kredi taleplerine teminat vermekle görevliyiz. Özellikle ülkemizin katma değeri yüksek işlerini gerçekleştiren KOBİ’lerin Tübitak’tan aldıkları projelere aracısız olarak doğrudan teminat sağlamaktayız. Bursa’da bunu ilk defa Tekno Tasarım firmamıza kullandırdığımızdan memnunuz. Diğer firmalarımızın da bu tür ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözebileceğimizi kamuoyuna duyurmak isterim” dedi.

Dr. Mustafa Uysal, “Konu yeteri kadar bilinmiyor”

mustafa uysal

Konunun Bursa’da yeteri kadar bilinmediğini ifade eden Tekno Tasarım A.Ş. Genel Müdürü Dr. Müh. Mustafa Uysal ise, “KOBİ’ler özellikle bu günlerde büyük teminat zorlukları içerisinde olabilirler. Tübitak’tan almış oldukları Ar-Ge teşviklerinde eğer avans kullanmak istiyorlar ise bizim gibi KGF’nin hizmetinden istifade ederek hızlı bir şekilde bu sorunlarını çözebilirler. KGF’nin başka teminat destek imkânları da bulunmakta iken maalesef KOBİ’lerimiz yeterince bunu tanımıyorlar. Bizler bunu ilk defa uygulayarak Tübitak tarafından onaylanan ‘Hibrit Kamyonet Uygulaması’ projemizin avans teminatını KGF’den sağladık. Başka KOBİ’lerin de bu destekten istifadesini tavsiye ediyoruz” dedi

 • Kazanımlara Ne Oldu?

  Atatürk dönemi ve sonrası; kendi öz sermayemizle yaptığımız tüm kazanımlarımızı nasıl kayb…
 • Nilüfer’de Su Kesintisi

  BUSKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler 1.Bölge Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmala…
 • Stajyerler Oryantasyon Eğitiminde

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, kurum bünyesinde yaz stajı yapan üniversite öğrencilerine dön…
Load More Related Articles
Load More By admin
 • Düdüklü Tencere!

  3 Uçak dolusu insanımız, arabalarla Almanya-  Berlin de maç izleme sahnesinde; “Almanlar b…
 • Zengin Gettolar!

  Çarşı-Pazardaki yangına cep de dayanmazken, Asgari ücret 17 bin 2 lirayken, açlık sınırı 1…
 • Elektriğe Yüzde 38 Zam!

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, elektriğe yüzde 38 zam geldiğini duyurdu. Yeni tarife 1 …
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer’de Su Kesintisi

BUSKİ Genel Müdürlüğü İşletmeler 1.Bölge Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacak çalışmala…