Home EKONOMİ Milyonların gözü 13 Temmuz‘da!

Milyonların gözü 13 Temmuz‘da!

- Guncellenme Tarihi: 10 Temmuz 2015 14:31
2 min read
Milyonların gözü 13 Temmuz‘da! için yorumlar kapalı
0

Milyonlarca emekli gözünü intibak davasına çevirdi. Davadan çıkacak olumlu karar maaşlara 350 lira zammın yolunu açacak.

Milyonlarca emekli intibak davasından çıkacak karara odaklandı. Seyyanen zam, enflasyon zammı ve çalışan emeklilerden kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi’nin yüzde 5 düşürülerek elde edilen 50 lira ile 150 lira arasında zamdan sonra, Temmuz bayramı intibak davasıyla sürebilir.

13 TEMMUZ’DA GÖRÜLECEK  

Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) Başkanı Kazım Ergün açtığı intibak davasının 4. duruşması 13 Temmuz’da Ankara 3. İş mahkemesinde görülecek.  İşçi, memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği (İMBED) Başkanı Hamdi Öz’ün açtığı diğer intibak davasının 3. duruşması Ankara 8’inci İş Mahkemesi’nde görülmüş ve olumsuz bilirkişi raporu neticesinde mahkemece reddedilmişti.  13 Temmuz’da görülecek olan dava için sunulan olumlu bilirkişi raporları emeklilerin elin güçlendiriyor.  

350 LİRA ZAM YOLDA

Davada çıkacak olumlu kararı, milyonlarca emekliye zam yolunu açacak. Kararın ardından intibak için yasal düzenleme yapılması gerekecek. Düzenlemenin yapılmasıyla da 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar intibak zammı alabilecek. İntibak ile emekli maaşlarında 50 ila 355 lira arasında artış yapılması söz konusu olacak.

EK GÖSTERGE ZAMMI GELİYOR

Memur emeklileri de Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmeye odaklandı. Memur-Sen ek göstergelerin emeklilere de ödenmesini talep edecek.

Kaynak:Güneş Gazetesi

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, y…