Home GÜNCEL İpek Soylu Bursa’da tura başladı

İpek Soylu Bursa’da tura başladı

- Guncellenme Tarihi: 10 Temmuz 2015 10:35
4 min read
İpek Soylu Bursa’da tura başladı için yorumlar kapalı
0

Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde düzenlenen Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonasında mücadele eden Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcusu Songül Konak, 1500 metrede elde ettiği 4.27’lik derece ile dünya şampiyonu oldu.

Dünya Liseler Arası Atletizm Federasyonu (IFF) tarafından 2 yılda bir düzenlenen Liseler Arası Dünya Atletizm Şampiyonasında, Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi atletizm takımı ile birlikte yarışan Osmangazi Belediyespor Atletizm Takımının rekortmen sporcularından Songül Konak, 1500 metre de dünya şampiyonu olarak, ülkemize büyük bir gurur  yaşattı. 26 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında Çin’in Wuhan kentinde düzenlenen şampiyonada, 6 kişiden oluşan Bursa Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi adına yarışan Konak, ülkemize altın madalya kazandıran isim oldu. Songül Konak ile birlikte takımda bulunan Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcularından Tuğba Yeni de, cirit atmada dünya 5’incisi oldu.

Elde ettiği dünya şampiyonluğu ile Türkiye’ye büyük bir gurur yaşatan Songül Konak’ın başarısı ile ilgili bir değerlendirme yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şampiyon sporcuyu ve diğer takım arkadaşlarını kutladı. Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak, spora ve sporcuya yönelik yatırım yaparken, hedefimiz, buralarda yetişecek çocuklarımızın ulusal ve uluslararası müsabakalarda şampiyonluklar elde etmeleriydi. Çok şükür bu hedeflerimize bir bir ulaşıyoruz” dedi.

Osmangazi Belediyespor Kulübü olarak, gerek ferdi, gerekse takım olarak mücadele ettikleri tüm branşlarda peş peşe elde ettikleri başarıların tesadüf olmadığını ifade eden Başkan Dündar, “Disiplinli çalışmasının sonucunda, kısa süre önce Türkiye rekoru kıran şampiyon kızımız Songül Konak’ın, Çin’deki müsabakalarda elde ettiği dünya şampiyonluğu ile bizleri gururlandırdı. Songül ile birlikte takımda yer alan Tuğba Yeni de, cirit atmada dünya 5’incisi olarak büyük bir başarıya imza attı. Ben, başta kendileri olmak üzere, onların bu başarılarında emeği geçen hocaları ve kulüp yöneticilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın Hizmetlere Hızlı Başladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmeye baş…