Anasayfa GÜNCEL Koza Lions Kulübü, GAD Programı kapsamında gelen yabancı öğrencilerle bir araya geldi

Koza Lions Kulübü, GAD Programı kapsamında gelen yabancı öğrencilerle bir araya geldi

2 min read
Koza Lions Kulübü, GAD Programı kapsamında gelen yabancı öğrencilerle bir araya geldi için yorumlar kapalı
610

İNEGÖL KÖFTESİNİN LEZZETİ ÇİN’DEN LİTVANYA’YA, RUSYA’DAN BREZİLYA’YA KADAR KONUŞULACAK…

Koza Lions Kulübü üyeleri, Lions’un en önemli uluslararası programlarından olan gençlerarası Değişim Programı (GAD) kapsamında yurtdışından gelen 20 öğrenciyi misafir ederek, onlara Türk mutfağının önemli lezzetlerinden biri olan İnegöl köftesini tattırdı.

Çin’den Litvanya’ya, Rusya’dan Brezilya’ya kadar çeşitli ülkelerden gelen 20 öğrenci, Koza Lions Kulübü önderliğinde Geçit Park Izgara’da organize edilen öğle yemeğinde bir araya geldi. Türk mutfağına 20 farklı milletten övgüler yağdı…

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından Koza Lions Kulübü’nde başkanlık görevini yürütmeye başlayan Semra Turman, öğle yemeğinin ardından yaptığı açıklamada, yabancı öğrencilerin Türk yemek kültürünü kendi ülkelerinde anlatmaları adına Türk mutfağının mihenk taşı olan İnegöl köfteyi tercih ettiklerini söyledi.

Başkan Turman, Koza ailesi olarak her sene bu projenin içerisinde yer alıp Bursa’nın uluslararası düzeyde gerek kültür gerekse doğal güzellikleri açısından tanıtımını yapmayı hedeflediklerine dikkat çekti.

Yabancı öğrenciler Bursa’ya hayran kaldı…

GAD Programı çerçevesinde Türkiye’ye gelen 20 öğrenci ise, Bursa’da geçirdikleri vakitlerin ardından Türk mutfağına hayran kaldıklarını dile getirdiler.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Başkan Gürkan Covid-19 Aşısında Gençlere Destek Verdi

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, ikinci doz Covid-19 aşısını Bursa Şehir Hastanesi’…