Home GÜNCEL CHP’li İrgil seçmene aylık rapor sundu!

CHP’li İrgil seçmene aylık rapor sundu!

- Guncellenme Tarihi: 9 Temmuz 2015 13:32
3 min read
CHP’li İrgil seçmene aylık rapor sundu! için yorumlar kapalı
0

CHP Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil ilginç bir uygulamaya gitti ve sosyal paylaşım sitesi facebook’ta bir ay boyunca neler yaptığını raporlaştırdı. ‘Seçmene aylık rapor’ başlığıyla sunduğu bilgilendirme yazısında İrgil, 7 Haziran’dan bu yana hangi çalışmalara katıldığını, hangi etkinliklerde yer aldığını, hangi sorunların çözümüne ortak olduğunu maddeler halinde Bursa halkıyla paylaştı.

İrgil, “Bizlere oy vererek ‘vekil’ seçen siz ‘asıl’lara bilgi vermeyi ve gelişmelerden haberdar etmeyi bir sorumluluk olarak düşünüyorum” diyerek sunduğu raporunda Meclis’te henüz bir odası bulunmadığını da hatırlattı. Oda kuralarında 40 kadar milletvekiline oda çıkmadığını belirten İrgil; “Bursa milletvekilleri arasında oda çıkmayan tek vekil olarak şimdilik koridordayız:) Bu nedenle oda no ve telefon numaramız henüz yok. Ancak önseçimde verdiğimiz telefon numaramız bakidir ve değişmeyecek” dedi.

Halkın ilgiyle karşıladığı, İrgil’in 28 maddelik raporundan dikkat çeken bazı başlıklar şöyle:

  • TBMM yemin töreni sonrası resmen milletvekili olunca parti grup başkanvekilliği ziyaretleri, komisyon başvuruları yapıldı ve grup başkanlığında imzaya açılan YOLSUZLUKLAR, 4 BAKANIN YENİDEN YARGILANMASI, GEZİ OLAYLARI, CUMHURBAŞKANI, ONUR YÜRÜŞÜ SALDIRISI, MADIMAK YARGILAMALARI, KENTSEL DÖNÜŞÜM, ULUDERE, MİT TIRLARI gibi kamuoyu gündemindeki 8 önerge ve araştırma önergesi imzalandı.
  • LÖSEV hastanesine ruhsat verilmemesi ve yapılan baskılara karşı LÖSEV Başkanı Prof. Dr. Üstün Ezer ile Ankara’da görüşüldü.
  • Nilüfer MSD lokalinin içinde bulunduğu yeşil alandaki belediye müdahalesi ile ilgili olarak taraflar ile görüşüldü. Ancak uzlaşma sağlanamadı.
  • ÇEK okul inşaatı ile ilgili sorun nedeniyle rektörlük ile görüşüldü.
  • Bursa’daki yoğun bakım ve hastane yatak sorunu nedeniyle sağlık bakanlığı ile görüşüldü. Yakın gelecekte çözüm olasılığı görülmüyor.
Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Tarihi Hanlar Bölgesi’nde ‘Kahve Buluşması’

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Kahve sohbetleri gecesi…