Home GÜNCEL Windows 10’u bedava indir!

Windows 10’u bedava indir!

- Guncellenme Tarihi: 29 Haziran 2015 14:07
3 min read
Windows 10’u bedava indir! için yorumlar kapalı
0

Windows 10’u bedava alıp hayat boyu bedava kullanmanın bir yolu var; tabi bu şartı kabul ederseniz…

Windows 10 hakkında kafaların en çok karıştığı konu, onu ücretsiz olarak edinme konusu. İşletim sisteminin beta sürümü, onu denemek isteyen herkes için şu an itibariyle bedava. Windows 10’un önizleme sürümünü indirmek için tek yapmanız gereken, Windows Insider programına kaydolup, önizleme sürümünü indirmek.

Ancak bu sürüm, 1 Ekim 2015’te süresini dolduracak ve dahası, final sürüm, mevcut sürümden farklı olacak. Microsoft’un telemetri (uzaktan izleme) araçları, final sürümde yer almayacak – böylece final sürüm, daha iyi bir performans ve pil ömrü sunacak.

Dolayısıyla Ekim’de Windows 10’u bilgisayarınızda kullanmaya devam etmek istiyorsanız, o tarihlerde çıkacak yeni yapıları yüklemek ZORUNDA olacaksınız. Bunun anlamı, Microsoft’un uzaktan izleme hizmetlerine hep bağlı kalacağınız. Yani ücretsiz yükseltmeye hakkı olmayan bilgisayarlar (örneğin orijinal Windows 7/8 sahibi olmadığı için), hep test makinesi olarak kalacaklar. Microsoft, bunu şu sözleriyle doğrulamıştı: “Windows Insider programını devam ettireceğimiz için, yapıları almaya devam edebileceksiniz. Bu yapılar, Windows Insider programı şartları altında etkinleştirilecek.”

Ancak Microsoft’un çok sık fikir değiştirdiğine şahit olduğumuz için, Windows 10’un çıkış tarihi olan 29 Temmuz’da yine bir değişiklik yaşama ihtimalimiz var. Bu yüzden hayatınızı test makinesi olarak sürdürme olanağının da bir garantisi bulunmuyor.

Kaynak: hurriyet.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Zabıta Ekiplerinden Dilencilere Operasyon

Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin denetimler çerçevesinde vatandaşların …