Home GÜNCEL Bursa iş dünyası BTB iftarında buluştu!

Bursa iş dünyası BTB iftarında buluştu!

- Guncellenme Tarihi: 24 Haziran 2015 12:34
5 min read
Bursa iş dünyası BTB iftarında buluştu! için yorumlar kapalı
0

Bursa iş dünyasının temsilcileri, Bursa Ticaret Borsası (BTB) tarafından düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Programın açılış konuşmasını yapan BTB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Globalleşen dünyada artık ülkeler değil şehirler yarışmaktadır ve şehirler de markaları ile ön plana çıkmaktadır” dedi.

Geleneksel BTB iftar programı bu yıl da iş dünyasını aynı masada buluşturdu. Hayat Lokantası’nda gerçekleştirilen iftar programına Bursa Vali Yardımcıları İbrahim Avcı, Mustafa Karslıoğlu, Ergün Güngör, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri Tamer Değirmenci, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan, Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır, Mustafakemalpaşa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Dırakman, Yenişehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Şen ve çok sayıda STK Başkanı ile yöneticisi katıldı.

2

“Her şehir markaları kadar zengin, ürettiği kadar söz sahibidir”

Programın açılış konuşmasını yapan BTB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, “Şehrimizin ekolojik zenginliğinin yanı sıra, stratejik önemi, dinamik ve genç nüfus yapısı, gelişmiş sanayi ve ticaret altyapısı, uygun iklim koşulları ve önemli pazarlara yakınlığı Bursa’yı fırsatlar şehri haline getirmiştir. Bu fırsatların çok iyi değerlendirmesi ve var olan bursa markalarına yenilerinin eklenmesi gerektiğine dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Globalleşen dünyada artık ülkeler değil şehirler yarışmaktadır ve şehirler de markaları ile ön plana çıkmaktadır. Unutulmamalıdır ki, her şehir markaları kadar zengin, ürettiği kadar söz sahibidir” şeklinde konuştu.

İşlem hacmi yüzde 38 arttı…

BTB Yönetimi olarak çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini de ifade eden Matlı, “Bugün itibariyle üye sayımız göreve geldiğimizden buyana yüzde 50’nin üzerinde artış göstererek 842’ye ulaşmış durumdadır. 2014 yılını toplamda 1 milyar 620 milyon liralık işlem tutarıyla tamamlamış bulunmaktayız. Bu yılın ilk 5ayında geçen yılın aynı dönemine göre işlem hacmimizde yüzde 38 artış oldu ve 719 milyon 364 bin TL’ye ulaştı. Bunlar Bursa Ticaret Borsası’nın verimli çalıştığının bir göstergesidir. ‘Ben’ demeden, ‘Biz’ mantığı ile hareket ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve bu anlayışla faaliyetlerimizi devam ettirme azim ve kararlılığındayız” dedi. Ramazan aylarında birlik ve beraberliğin öneminin çok daha iyi anlaşıldığına dikkat çeken BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın ise, “Kendisine özgü güzellikler barındıran bu mübarek günlerin işlerimize başarı, ailelerimize huzur ve bütün İslam âlemine hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bayram Tatilinde Hava Yolunda Rekor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bayram tatilini kapsayan 5-14 Nisan tarih…