Home GÜNCEL Nliüfer’e Ramazan şenlikle geliyor

Nliüfer’e Ramazan şenlikle geliyor

- Guncellenme Tarihi: 18 Haziran 2015 11:58
5 min read
Nliüfer’e Ramazan şenlikle geliyor için yorumlar kapalı
0

Nilüfer’de Ramazan ayı bu yıl da geleneklerimize uygun bir şekilde birlik beraberlik ve coşku içinde geçecek. Nilüfer Belediyesi, Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği etkinlikler ve iftarlarla halka bu özel ayın tadını doyasıya yaşama fırsatı verecek.

Nilüfer’de Ramazan şenlikle geliyor. Nilüfer Belediyesi Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği etkinliklerle herkese Ramazan coşkusunu yaşatacak. Her yıl farklı bir mahallede Ramazan Sokağı’nı açan Nilüfer Belediyesi, bu yıl bu etkinliği İhsaniye Mahallesi’nde Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyecek. Nilüfer Belediyesi Anadolu Arastası bünyesindeki hemşehri derneklerinin katılımcısı olduğu Ramazan Sokağı’nda bu yıl 48 dernek stant açarak yörelerinin hem lezzetlerinden hem de kültürel değerlerinden örnekler sunacak. Geleneklerimizin yaşatılacağı Ramazan Sokağı’nda bir ay boyunca düzenlenecek konserler, tiyatro oyunları ve söyleşilerle halka ramazanın tadını yaşatılacak. Ramazan etkinlikleri kapsamında geleneksel Türk sahne sanatlarından tasavvuf müziğine, Anadolunun her yöresinden renkler ve sesler sahne alacak.

Her akşam bir etkinlik

Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlikler 19 Haziran Cuma günü Çerkez Folklör gösterisi ve Turgay Başyayla konseri ile başlayacak. 20 Haziran’da Yansımalar konseri, 21 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Konseri, 26 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Konseri, 27 Haziran’da da Cihan Yıldız ve Sunay Akın Konser ve söyleşisi gerçekleşecek. 3 Temmuz günü de Coşkun Karademir “Yunus Emre” Nefesleri ve İlahileri ile halkın karşısına çıkacak. Nilüfer “Tiyatro” nun sahneye koyduğu “Demokrasi Gemisi” isimli ortaoyunu da 25 Haziran, 2 Temmuz ve 9 Temmuz tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak sahnede sergilenecek. Neredeyse her akşam bir etkinliğin gerçekleşeceği Ramazan Sokağı’nda ayrıca, 4 Temmuz’da Sema Moritz Konseri, 10 Temmuz’da Halil Necipoğlu ile söyleşi ve konseri, 11 Temmuz’da da Grup Mecaz konseri düzenlenecek. Bu etkinliklerin yanı sıra Ramazan Sokağı’nda stant açan dernekler de yöresel gösteriler sunacak. Ayrıca Nilüfer Tiyatro’nun sahnelediği “Demokrasi Gemisi” isimli ortaoyunu ile meddah gösterileri de ramazan ayı boyunca 26 mahallede izleyici ile buluşacak.

23 mahallede iftar düzenlenecek

Dayanışma ayı Ramazan’da Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü de 23 mahallede iftar yemeği düzenleyecek. Bu iftarlarda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey halkla aynı masa etrafında bir araya gelecek. Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ayrıca Ramazan ayında 7500 ihtiyaç sahibine erzak yardımında bulunacak. Ramazan ayında her akşam teravih namazı sonrasında camilerde tatlı ikramı da yapılacak. Ramazanın, dayanışmanın yardımlaşmanın en güzel örneklerinin yaşandığı bir ay olduğunu belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, manevi değeri karşılıksız olan bu özel günleri hep birlikte yaşamak için Nilüfer’de düzenlenecek etkinliklere ve iftarlara tüm halkı davet etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…