Home GÜNCEL Karacabey Yeniköy Sahillerinde Renkli Günler

Karacabey Yeniköy Sahillerinde Renkli Günler

- Guncellenme Tarihi: 10 Temmuz 2024 15:01
4 min read
Karacabey Yeniköy Sahillerinde Renkli Günler için yorumlar kapalı
0

Bursa’nın gözde tatil bölgelerinden Yeniköy bugünlerde renkli görüntülere sahne oluyor. Meksika kanallarında yayınlanacak Macera Programı ‘La Isla’ nın çekimleri geçtiğimiz günlerde vatandaşların meraklı bakışları arasında gerçekleşmişti. Önceki gün de 36. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması kapsamında Bulgaristan, Çin ve Hırvatistan Halk Dansları Topluluklarının dans gösterisi Yeniköy meydanında yazlıkçılarla buluştu.

Medya sektörünün önde gelen isimlerinden Acun Ilıcalı’nın üstlendiği ve Meksika’da yoğun bir ilgiyle takip edilen “La Isla” yarışma programının tanıtım çekimlerinde Karacabey’de yer aldı. Bursa’nın çeşitli bölgelerinde çekilmesi planlanan programın bazı bölümleri için Yeniköy’ün geniş kumsalı yapımcıların tercihi oldu.

Acun Medya tarafından üstlenilen projenin Yeniköy sahillerindeki etabı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dünya çapında ses getiren ve Meksika kanalları için çekimine başlanan ‘La Isla’ adlı yarışma programının bazı bölümlerinin Karacabey Yeniköy sahillerinde gerçekleştirilmesi şehrimiz için de önemli bir tanıtım fırsatı. İlçemizin güzelliklerinin bu şekilde değer görmesi mutlu edici bir gelişme” dedi.

Yeniköy Sahillerinde Bulgar, Çin ve Hırvat Rüzgârları esti

Bugünlerde renkli görüntülere ev sahipliği yapan Yeniköy’de önceki akşam ise 36. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması kapsamında gelen ekiplerin dans gösterisi gerçekleşti.

Yeniköy’de Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi işbirliği ile gerçekleşen etkinlikte Bulgaristan, Çin ve Hırvatistan ekiplerinin dans gösterileri yazlıkçıların büyük beğenisini topladı.

Bulgaristan ekibinin hareketli gösterileri ilgiyle izlenirken, Çin ekibinin çocuklarla birlikte gerçekleştirdiği koreografi büyük alkış topladı. Son olarak sahne alan Hırvat ekip ise danslarıyla olduğu kadar müzisyenleri ile de ayrıca beğeni topladı. Etkinliği izleyenler arasında Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı’ da yer alırken çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi. Karabatı etkinlik sonunda yaptığı açıklamada bu tarz etkinliklerin devam edeceğini ve yaz boyu çeşitli organizasyonların burada tatil bölgesini canlandırma adına yapılacağının da müjdesini verdi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’dan Hizmet Kalitesini Arttıracak Toplantı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Belediyesi’nin hizmet kalitesini arttırm…