Home GÜNCEL Bursa Büyükorhan Kocadere Göleti’nde Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

Bursa Büyükorhan Kocadere Göleti’nde Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

- Guncellenme Tarihi: 20 Haziran 2024 12:28
2 min read
Bursa Büyükorhan Kocadere Göleti’nde Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor için yorumlar kapalı
0

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Çalışmalar Aralıksız Sürüyor.

Bursa Büyükorhan Kocadere Göleti’nde çalışmalar son hızla sürüyor. Gövde dolgu imalatları tamamlanan projede çalışmalar devam ettiğini ifade eden DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, projeyi bitirmek için adeta zamanla yarıştıklarını söyledi.

Ön Yüzü Beton Kaplı Kaya Dolgu tipinde inşa edilen Kocadere Göleti’nde gövde dolgu imalatları tamamlanmış olup, Temmuz ayı içerisinde ön yüz beton kaplama imalatlarına başlanılacaktır. DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, işimizde ayrıca dolusavak kazı imalatları ve iletim hattı imalatları devam etmektedir.

850 Bin m3 İçme ve Kullanma Suyu İhtiyacı Karşılanacak.

DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, ‘Çalışmaları devam eden Bursa Büyükorhan Kocadere Göleti’nin tamamlanması ile gölette depolanacak su ile Bursa ili, Büyükorhan ilçe merkezi ve yakın çevresindeki köy yerleşim yerlerinin 850 bin m3 içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanacağını’ söyledi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi 350 Dekarlık Alanda Tarımsal Üretim Yapıyor

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, kentteki tarımsal kalkınma hedefleri doğrultusunda …