Home EKONOMİ Gram Altın Fiyatı Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Gram Altın Fiyatı Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

- Guncellenme Tarihi: 23 Şubat 2024 12:49
2 min read
Gram Altın Fiyatı Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı için yorumlar kapalı
0

Altın gram fiyatı serbest piyasalarda 2100 TL direncini kırarak tüm zamanların rekoruna imza attı.

Altın fiyatları yukarı yönlü hareketini sürdürüyor. Altın gram fiyatı serbest piyasalarda 2100 TL direncini kırarak tüm zamanların rekoruna imza attı.

Öte yandan 2028 dolardan işlem gören ons altın tarafında Fed merkezli dalgalanmalar sürüyor. Dün yayımlanan Fed tutanakları altın yönü için belirleyici etmenlerden oldu.

Altın gram fiyatı serbest piyasalarda 2100 lira üzerine çıkarak zirvesini yeniledi. Ons altın 2028 doları test ederken gram altın iç piyasada 2021 TL’den fiyatlanıyor.

Dün yayımlanan Fed tutanakları altın yönüne etkisi için merak konusu oldu.

Fed tutanakları yayımladı. Tutanaklarda, “Çoğu Fed yetkilisi, politika duruşunu gevşetmek için çok hızlı hareket etmenin risklerine dikkati çekti ve enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde yüzde 2’ye düşüp düşmediğine karar verirken gelen verileri dikkatle değerlendirmenin önemini vurguladı. Ancak birkaç yetkili, aşırı kısıtlayıcı duruşun çok uzun süre sürdürülmesinin ekonomiye yönelik aşağı yönlü risklere işaret ettiğini belirtti” ifadelerine yer verildi.

Fed yetkililerinin para politikasını gevşetmek için erken sinyali vermesiyle faiz indirimlerinin ötelenme ihtimali güçlendi. Bu durum altın üzerinde kısmi baskılanmaya yol açtı.

Kaynak: bursadabugün.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’a DAĞDER’de Coşkulu Karşılama

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, ziyaret ettiği DAĞDER’de büyük ilgi ve coşkuyla ka…