Home GÜNCEL Bursa’nın Turizminde Gürsu’nun Rolü Anlatıldı

Bursa’nın Turizminde Gürsu’nun Rolü Anlatıldı

- Guncellenme Tarihi: 23 Eylül 2022 14:44
3 min read
Bursa’nın Turizminde Gürsu’nun Rolü Anlatıldı için yorumlar kapalı
0

Gürsu’nun tarih ve doğa turizmindeki yeri 4.Bursa Turizm Zirvesi’nde tanıtıldı.

Turizm alanında yetkin isimlerin katıldığı 4.Bursa Turizm Zirvesi’nde, Gürsu’nun tarihi geçmiş ve doğal zenginliğiyle, sahip olduğu turizm potansiyeli Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık tarafından anlatıldı.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (AKKM) gerçekleştirilen 4.Bursa Turizm Zirvesi’nde, Gürsu’nun turizmini anlatan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Gürsu’muz sahip olduğu tarihi geçmişi, doğal zenginlikleri ve hızla gelişen çağdaş kent kimliğiyle Bursa’mızın turizm alanındaki gücüne güç katacak bir potansiyele sahip. Biz de Belediye olarak, ilçemizin turizm zenginliğini ortaya koyacak projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Ericek Göleti çevresinde oluşturduğumuz Adrenalin Park’ımız, doğa, tarih ve kültür turizminde öne çıkan, ilçemizin simgesi olan turistik değerlerimizden biri. İlçemizin merkezinde, başta Taşköprü Sokağımız olmak üzere, tarihin izlerini taşıyan sokaklarımız da, turizm potansiyelimizi güçlendiren turistik varlıklarımız olarak öne çıkmakta. Bursa’mızı ve Gürsu’muzu panoramik olarak izleme imkanı sunan, yeni oluşturduğumuz Seyir Terası ve Tabiat Parkı’mız da ilçemizin ve Bursa’mızın güzelliğini gözler önüne sermekte. Gürsu’muzun simgelerinden Tarihi Papaz Evi’ni Butik Otel olarak, Tarihi Değirmen’imizi de millet kıraathanesi olarak yaşatıyoruz. Gürsu olarak, Bursa’mızın turizmini daha da geliştirecek artı değerleri, sahip olduğumuz tüm turizm potansiyelimizle ortaya koymaya hazırız” dedi.

Bursa ve ülke turizminin gelişimine katkıda bulunmak, turizm duayenlerinin ve profesyonellerinin görüşleriyle, sektörde bilgi paylaşımını ve iş birliğini geliştirmek amacıyla düzenlenen 4.Bursa Turizm Zirvesi’nde, Bursa’nın turizmini geliştirecek vizyon için sinerji oluşturuldu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Hüdavendigâr Osmangazi Camii Dualarla İbadete Açıldı

Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla hayırsever vatandaşlar tarafından Hüdavendigâr Mahal…