Anasayfa GÜNCEL Bursiad Başkanı Demirören: Sanayide Yerli Hamleler Dışa Bağımlılığı Bitirir

Bursiad Başkanı Demirören: Sanayide Yerli Hamleler Dışa Bağımlılığı Bitirir

4 min read
Bursiad Başkanı Demirören: Sanayide Yerli Hamleler Dışa Bağımlılığı Bitirir için yorumlar kapalı
149

919 ürünün, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi kapsamına alınmasına BARSİAD’dan destek geldi. Başkan Demirören, “Yerlilik adımları, dışa bağımlılığı yok edecek” dedi.

Yüksek katma değerli, orta-yüksek ve yüksek teknolojili ürünlerin yerli imkân ve kabiliyetlerle üretiminin desteklenmesi amacıyla ilan edilen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı’na Bursa’dan tam destek geldi. Barakfakih Organize Sanayi Bölgesi İş Adamları Derneği (BARSİAD) Başkanı Arif Demirören, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın hamlesinin dışa bağımlılığı gündemden çıkaracağını Söyledi.

‘TEKNOLOJİ ODAKLI OLMALIYIZ’
Yenilikçilik odaklı hamlelerin, ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını belirten
BARSİAD Başkanı Arif Demirören, “919 ürünün yerli imkân ve kabiliyetlerle üretecek yatırımların Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında destekleneceğinin açıklanması bizi çok mutlu etti. Bu hamleyle 50 milyar doların ülkemizde kalacağı açıklandı.

Biz sanayiciler, iş insanları olarak Türkiye’nin güçlü geleceğine katkı sunabilmek adına durmadan çalışmaya devam ediyoruz ancak artık yeniliğe uyum sağlayabilenlerin ayakta kaldığını kabul etmemiz gerekiyor. Üretimde daha fazla teknoloji odaklı olmalıyız. Ekonomimize katkı sağlayacak ve koyduğumuz büyük hedeflere kavuşmamız için önümüzü açacak olan strateji, kesinlikle teknoloji odaklı üretim üzerine kurulmalıdır” diye konuştu.

‘DAHA FAZLA DESTEK LAZIM’
Bölge sanayicileri olarak yenilikçilik anlayışı ve yüksek teknolojiyle üretim yapmaya odaklandıklarını da kaydeden Arif Demirören, “Teknolojik gelişmelerin böylesine önem kazandığı günümüzde yerlilik doğrultusunda atılan bu dev adım, dışa bağımlılığımızın her alanda azaltılması açısından çok kıymetli. Türkiye, teknolojik ürünlerini kendi üretebilecek potansiyele de zihinlere de sahip. Ancak bunların ekonomi yönetimimiz tarafından özellikle böyle bir süreçte daha fazla desteklenmesi şart. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank başta olmak üzere bu hamlenin yapılmasında emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yıldırım’da Su Kesintisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından…