Anasayfa GÜNCEL Müziğin Nağmeleri Yıldırım’da

Müziğin Nağmeleri Yıldırım’da

4 min read
Müziğin Nağmeleri Yıldırım’da için yorumlar kapalı
104

Yıldırım Belediyesi Engelsiz Yaşam Okulu bünyesinde faaliyet gösteren Müzik Akademisi, engelli ve dezavantajlı bireylerin sosyal yaşamda daha aktif rol almalarına katkı sağlamak için eğitimlerine online devam ediyor.

Hayata geçirdiği projelerle binlerce gencin ve engellinin yaşamında iz bırakan Yıldırım Belediyesi, Müzik Akademisi’nde gitar, bağlama, piyano, keman, kanun, klarnet, ritim, halk oyunları, ney, tiyatro, ses eğitimleri gibi dersler veriyor. Eğitimlerde, engelli bireylerin, müzik ile terapi almaları, sosyal hayata entegre olabilmeleri, öz güven kazanabilmeleri ve verilecek eğitimlerle müzik sektöründe meslek seçimlerinde yol gösterici rol oynayarak mutlu olmalarını sağlamak amaçlanıyor. Yıldırım Belediyesi, aynı zamanda dezavantajlı gruplar arasında yer alan roman öğrencileri de hayata kazandırarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve yetenekleri doğrultusunda eğitime yönlendirmeyi hedefliyor.

TOHUMLAR MEYVE VERİYOR
Müzik Akademisi’nden mezun olan bireylerin güzel yerlere geldiklerinin altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Müzik Akademisi’nin başarılarını somut bir şekilde görüyoruz. Birçok öğrencimiz çeşitli üniversitelerin konservatuvar bölümlerini kazandı. Bu durum bizler için hem mutluluk hem de umut verici” dedi.
Salgın sürecinde öğrencilerin derslerinden geri kalmaması adına eğitimlerin online devam ettiğini kaydeden Yılmaz, evlerinde müzik aleti bulunmayan öğrencilere de enstrüman desteğinde bulunarak okuldaki müzik aletlerini kendilerine ulaştırdıklarını belirtti.

Başkan Oktay Yılmaz, ‘Engelsiz Yaşam Okulu’nun önemine işaret ederek, “Yıldırım Belediyesi olarak, şehrimizdeki engelli ve dezavantajlı gruplara yönelik projelere büyük önem veriyoruz. Engelsiz Yaşam Okulumuz ile bireylerin sosyal aktivitelere katılımını sağlamayı, mesleki becerilerini geliştirmeye destek olmayı ve engelli ailelerinin de yaşamlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. İnsan olabilmenin en önemli şartı, başkasının acısını da sıkıntısını da yürekten hissedebilmektir. Bizler birlikte tam olduğumuzu biliyor, engelli ve dezavantajlı kardeşlerimizin sıkıntıları ile dertlenip, tebessümleri ile mutlu oluyoruz. Onları her geçen gün daha mutlu görmek için gayret göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yıldırım Belediyesi’nin Ufuk Açan Eğitimleri Sürüyor

Yıldırım Belediyesi, Siyaset ve Medya Akademisi’nin ardından başlattığı Düşünce ve Medeniy…