Anasayfa GÜNCEL Metruk Binalar Yıkılarak Mahalleler Güvenli Hale Getiriliyor

Metruk Binalar Yıkılarak Mahalleler Güvenli Hale Getiriliyor

2 min read
Metruk Binalar Yıkılarak Mahalleler Güvenli Hale Getiriliyor için yorumlar kapalı
198

Şehir estetiğini arttırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren ve mahalleleri daha güvenli hale getirmeyi hedefleyen İnegöl Belediyesi, kullanılmayan tehlike arz eden 2 metruk binanın yıkımı gerçekleştirdi.

Bir yandan ilçedeki eksikleri giderip diğer yandan ise vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren İnegöl Belediyesi, kent estetiğini arttırıp güvenli şehir oluşturma çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Kullanılmayan ve metruk halde bulunan binaların yıkım çalışmalarına devam eden İnegöl Belediyesi, bu kez de Ertuğrulgazi ve Şehitler Mahallesinde bulunan 2 metruk binanın yıkım çalışmasını gerçekleştirdi.

Metruk binalarda zamanla haşerelerin barındığı ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu yerler haline geldiğini ifade eden Fen İşleri ekipleri, insan sağlığını güvence altına alarak, çevre kirliliğinin önüne geçtiklerini belirtti.

Kent merkezinde ve kırsal mahallelerde de tehlike arz eden halk sağlığını, güvenliğini tehdit eden benzer binalarla ilgili yıkım çalışmalarının süreceği ifade edildi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

İmsiad’tan Başkan Gürkan’a Hayırlı Olsun Ziyareti

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Musta…