Home GÜNCEL Zabıtadan Yeni Yıl Öncesi Sıkı Denetim

Zabıtadan Yeni Yıl Öncesi Sıkı Denetim

5 min read
Zabıtadan Yeni Yıl Öncesi Sıkı Denetim için yorumlar kapalı
0
155

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yılbaşı öncesi ilçede tekel bayi ve kuruyemişçiler öncelikli olmak üzere marketlere yönelik sıkı bir denetim gerçekleştirdi. 8 ayrı ekiple 159 işyeri denetimden geçti.

İnegöl Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe halkının sağlığını korumak ve gıda üzerine üretim-satış yapan işyerlerinin hijyen kuralları başta olmak üzere uyması gereken kurallara uygunluğunu sağlamak adına farklı iş kollarına yönelik denetimlerine aralıksız devam ediyor. Son olarak yeni yıl öncesi İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri sıkı bir denetim atağı başlattı. Hafta başında 8 ayrı ekiple sahaya inen İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehrin muhtelif yerlerinde hizmet veren kuruyemiş ve tekel bayiler öncelikli olmak üzere marketlere yönelik 159 işyerini mercek altına aldı.

Yılbaşı öncesi yapılan denetimler kapsamında öncelikle işyeri açma ve çalışma belgesi olmak üzere işyerinin tertip ve düzeni, temizliği, çalışanların temizliği, satışa sunulan ürünlerin tazeliği ve son kullanma tarihi, işyerinin ruhsata aykırı faaliyette bulunup bulunmadığı ve etiket hususlarında incelemeler yapıldı. Denetim sırasında işyerlerinin tamamının ilgili kurallara uygun olduğu tespit edildi. Yönetmeliğe uymayan iş yeri sahiplerine ceza-i müeyyide ile karşılaşacakları konusunda ekipler tarafından bilgi verildi.

“DENETİMLER KARARLILIKLA DEVAM EDECEK”
Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimler hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “İnegöl Belediyesi olarak halkımızın günlük yaşamının rahat ve güzel bir şekilde devam etmesi için uğraş veriyoruz. Bu kapsamda çeşitli sektörlere yönelik denetimlerimize aralıksız devam ediyoruz. Bu denetlemelerdeki amacımız; vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak. Şunu da belirtmek isterim ki Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimler aniden ve zamansız yapılıyor. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızın bu şehirde yaşamaktan mutluluk duymaları ve halkımızın gönül rahatlığı ile yaşamlarını sürdürmeleri noktasında bu tür denetimlerin sürekli yapıldığını ve bundan sonra da aynı kararlılıkla bu denetimlerin devam edeceğini buradan özellikle belirtmek istiyorum. Yapılan son denetimde de 59 işyerinin tamamının kurallara uyduğu, hijyen şartları ve ürün tazeliği konusundaki gerekliliklerini yerine getirdiği görüldü. Bu tablo karşısında esnafımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

BURFAŞ kalitesi ‘zirve’de

Bursa’nın farklı noktalarındaki 9 farklı sosyal tesiste geçtiğimiz yıl 1 milyon 350 …