Home GÜNCEL Türkyılmaz ikrardan mı susuyor?

Türkyılmaz ikrardan mı susuyor?

11 min read
Türkyılmaz ikrardan mı susuyor? için yorumlar kapalı
0
398

Suların durulmadığı (vallahi sert esen poyrazdan değil) hizmet beceriksizliğinin tavan yapmasına bir de antin kuntin işlerle ilgili iddiaların eklendiği Mudanya Belediyesi yazık ki yine konumuz…

Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya Meclis üyesi ve grup sözcüsü Bülent Erden’in geçen hafta sosyal medya hesabından paylaştığı kendi söylemiyle iddia ve söylentiler halen Türkyılmaz tarafından cevap bulmadı.

Son zamanlarda belediye şirketlerinin yönetim kurulundaki isimler Bursa’da çokça tartışılır oldu. CHP il Başkanı İsmet Karaca’nın gündeme taşıdığı konuda kendi partisinden belediye başkanı olan Hayri Türkyılmaz’la ilgili iddiaları görmezden gelmesi anlaşılır bir durum mu? Keza Osmangazi ilçe başkanlığından “bugün yapmadım, ilçe başkanı değilken yaptım” diyerek istifa eden, tacizden enteresan bir onurla bahseden Mete Akyolcular mevzuunu kaleme alan medyaya Aktrol demesi de kamuoyundan kabul gören hallerden olmadı, Bursa ve gerçek CHP’liler ufak yaşta kız evladına 50 yaşlarındaki adamın hallenmesini içine sindirmedi.

İyi alıştınız siz de yalnız, ne yazılırsa yazılsın at çamuru “trol medya, yandaş medya, havuz medya”… Halkı aptal yerine koyan hiçbir yaklaşım sizi bir yere taşımaz, biliniz lütfen..!

Dönelim Bülent Erden’in Mudanya Belediyesine ait şirketteki iddialarına…

Erden’in paylaşımını biraz kısaltarak, özüne dokunmadan aktarıyorum:

“İDDİA VE SÖYLENTİLER

GERÇEKSE MECLİS ÜYELERİNİN BAŞKAN İLE UYUMLU ÇALIŞMASINI AÇIKLAR !!!

MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI

Sayın Hayri Türkyılmaz.

Hemşehrilerimizin verdiği vekalet gereği bugüne kadar yanlış olduğundan emin olduğumuz konularda uyarılarda bulunduk. Son günlerde Mudanya da aşağıda belirttiğim SÖYLENTİLER, İDDİALAR dolaşmakta.

Emin olmadığım konularda muhalefet etmeme adına söz konusu söylenti ve iddialara açıklık getirmeniz amacı ile paylaşıyorum.

Meclis toplantısında gündeme getirmek yerine sosyal medyayı seçmenin sebebi toplantılarda sorularıma tatmin edici cevap vermemeniz ve diyaloğa fırsat vermemeniz.

Cevap verip vermemenizi, verirseniz cevaplarınızı kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Hatırlanacağı üzere 26.03.2020 tarihinde Uğur Mumcu Kültür Merkezinde Gerçekleştirilen Mudanya Belediyesi Meclisinde Gündem Dışı olarak görüşülen 1. Maddede ;

“2020/59; İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün E.5135 sayılı yazısının görüşülmesi sonucunda; Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı 106814 Ticaret Sicil No.’lu ve 50.000,00 TL sermayeli IŞIKLILAR TURİZM VE GIDA ANONİM ŞİRKETİ’ nin tek pay ile %100 sermayesine sahip olan kurucu Dilan IŞIK söz konusu şirkete ait hisselerinin tamamını hiçbir ücret almaksızın belediyemize hibe etmek istediğini ilgi dilekçe ile bildirmiş, oy çokluğu ile kabul edilmiştir.

Bu karar sonrası iddialar şöyle;

Mudanya Belediyesi hibe edilen şirkete öz sermaye aktarımında bulundu.

Çamlı Kahve, Bağ Evi, Marina Restoran, Erol Alâ, Erol Balık, Eski Meriç Çay Bahçesi (Güldoğan Bahçenin boşalttığı yer), Tirilye Muhallebicisi, Montania, Yüzme Havuzu, Güzelyalı Düğün Salonu, Kreşler Belediye şirketine devir edilecek. Ama söylenen Belediye buraları kiraya verirken İHALE şartından kurtulacak.

Fakat mecliste Başkan uyarılarak yapılmak istenen devrin ancak nüfusu 100 bin ve üzerinde olan yerlerde mümkün olduğunu Mudanya’mızın ise bu kapsamda olmadığını hatırlatıldı. Tabii bu uyarı dikkate alınmadı.

İDDİA – SÖYLENTİ: Mudanya Belediye Başkanı CHP’li tüm meclis üyelerini çeşitli Huzur Hakları ve uyduruk mesul müdürlükler oluşturarak tatlı maaşlara bağlamak istiyor. Zira İmara açma değil ama Mudanya Belediyesinin imar plan değişiklikleriyle birilerine sağladığı rant artık mevcut piyasa şartlarını da göz önüne aldığımızda sıkışan CHP’li meclis üyelerinin özellikle bazılarını rahatsız eder boyutta.

ŞİRKETİN HİBE ALINMASI SONRASINDA;

EKİM 2020 ayı içinde özellikle bir CHP Meclis üyesi ‘nin CHP Whatsapp grubunda dile getirdiği huzursuzluk neticesinde şirketin yönetim kurulunda yer alan;

Belediye Başkanına 4 bin 500 TL.

CHP Meclis Üyesi ……………ne 4 bin TL.

CHP Meclis Üyesi ……………ne 4binTL.

CHP Meclis Üyesi ……………ne 3 bin 500 TL.

CHP Meclis Üyesi ……………ne 3bin 500 TL. hesaplarına huzur hakkı olarak yatırılıyor.

Henüz eylem olarak faaliyete geçmemiş, belediyeye hiçbir şey kazandırmamış şirketten maaş alıyorlar.

İkinci ay Kasım’da bu maaşlar yatmıyor. Bir CHP Meclis üyesi konuyu yüksek sesle dile getirerek maaşların yatmasını istiyor ama meclis toplantısında uyarıldığı gibi Belediye mülklerini şirkete devir edemediklerinden (100 bin nüfus şartı) belediye çalışanlarının uyarısı üzerine ikinci maaş yatırılmıyor.

Soru: Yatırılan maaşlar yasal faizi ile geri alınacak mı? Alındı mı? Bu şirket ne olacak?

Yine iddia Belediyenin Bademli’de yaptığı kreşe mesul müdür atanarak bir CHP Meclis üyesinin maaşa bağlanması planlanıyor.

Bir de Belediyenin MUDBEL diye bir şirketi var. Personelin bağlı olduğu şirket. Bu şirketten huzur hakkı olarak;

Belediye Başkanının aylık 7 bin 500 TL

CHP Meclis Üyesi …………….nin 5 bin TL

CHP Meclis Üyesi …………….nin 3 bin 500 ile 4 bin TL arası

CHP Meclis Üyesi …………….nin 3 bin 500 ile 4 bin TL arası aldıkları söyleniyor.

YIKARIDA BELİRTTİKLERİM HALİ HAZIRDA SÖYLENTİDEN İBARET OLDUĞU İÇİN İLGİLİ MECLİS ÜYELERİNİN İSİMLERİNE YER VERMEDİM.

Bülent Erden’in yukarıda sorduğu ve cevap alamadığı sorularla ilgili son paylaşımının özü ise “BU SUSKUNLUK İKRAR MI?”

Evet sayın Türkyılmaz bu suskunluk ikrardan mıdır, biz de merak ettik… Halkın haber alma hakkına saygı duyacağınıza inanıyoruz, hala….

Load More Related Articles
Load More By Semra NEJLA TEKE
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

ÇGD üyesi Yüksel Baysal bu avantayı görmüyor mu?

Enbursa Köşe yazarı Yüksel Baysal yazısında her daim olduğu gibi Mudanya Belediye Başkanı …