Anasayfa GÜNCEL YILDIRIM’A ÇOK YAKIŞACAK

YILDIRIM’A ÇOK YAKIŞACAK

6 min read
YILDIRIM’A ÇOK YAKIŞACAK için yorumlar kapalı
2,200

YILDIRIM BELEDİYESİ BAŞKANI OKTAY YILMAZ, AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ İLE BİRLİKTE, UYUMAYAN KÜTÜPHANE’NİN İNŞAAT ÇALIŞMALARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU.
-YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “BURSA’DA BİR İLK OLARAK 7 GÜN 24 SAAT HİZMET KONSEPTİYLE HİZMET VERECEK UYUMAYAN KÜTÜPHANEMİZ YILDIRIMIN GENÇLERİNE, ÇOCUKLARINA HİZMET EDECEK ÖNEMLİ BİR MEK N OLACAK.”
-BAŞKAN YILMAZ: “GENÇLERİMİZİN BEKLENTİLERİNE YANIT VEREBİLMEK ADINA SÖZ VERDİĞİMİZ ‘UYUMAYAN KÜTÜPHANE’MİZİ İLÇEMİZE KAZANDIRACAK OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ.”
-AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ: “YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANIMIZ OKTAY YILMAZ, BU DEĞERLİ PROJESİYLE TÜM KURULACAK KÜTÜPHANELERE GÜZEL BİR ÖRNEK OLACAK.”
Yıldırım Belediyesi’nin ilçeye kazandıracağı ve 7 gün 24 saat hizmet verecek olan ‘Uyumayan Kütüphane’ inşaat çalışmalarında sona gelindi.
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ile birlikte, Kentsel Tasarım ve Planlama Merkezi’nde faaliyet gösterecek, Türkiye’ye örnek projelerden biri olan ‘Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nde incelemelerde bulundu. Toplam 1250 metrekarelik alanda inşa edilen kütüphanenin bünyesinde, 288 kişilik kütüphane alanının yanı sıra, seminer salonu, bilgisayar eğitim laboratuvarları ve kafeterya bulunacak.
‘İHTİYACA UYGUN TASARIMLAR’
‘Uyumayan Kütüphane’ projesinde sona gelindiğini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “AK Parti Bursa Milletvekilimiz Emine Yavuz Gözgeç ile birlikte Uyumayan Kütüphanemizde devam eden çalışmaları yerinde inceledik. Seçim öncesinde vaadlerimiz arasında yer alan ‘Uyumayan Kütüphane’ projemizde sona yaklaştık. 250 bin genç nüfusu, üniversitesi, öğrenci yurtları ile genç dostu şehir Yıldırım’a, hizmete talip olduğumuzda, gençlerimize bir kütüphane sözü vermiştik. Gençlerimizin beklentilerine yanıt verebilmek adına söz verdiğimiz ‘Uyumayan Kütüphane’mizi ilçemize kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burası Yıldırımın gençlerine, çocuklarına hizmet edecek önemli bir mekân olacak. Bursa’da bir ilk olarak 7 gün 24 saat hizmet konseptiyle hizmet verecek bünyesinde 80 binin üzerinde kitap bulunacak ‘Uyumayan Kütüphane’ gençlerimizin buluşma noktası olacak” diye konuştu.
‘GÜZEL BİR ÖRNEK’
Hem belediyelerin hem de hükümetin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışıyla hareket ettiğini belirten AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ise, “Yaptığımız yatırımların hepsi insana dair, insan odaklı yatırımlar. Bizim Bursa’mız çok güzel bir şehir, ruhu olan bir şehir. Bu güzel şehrimizde eğitim kalitesinin yükseltilmesi adına önemli çalışmalar yürütüyoruz. Topluma okuma alışkanlığı kazandırılması noktasında bu kütüphane Yıldırım ve Bursa’mıza büyük bir kazanım sağlayacak. Gençlerimiz teknoloji ile donatılmış ‘Uyumayan Kütüphane’miz de istedikleri bilgiye daha çabuk ulaşma imkânı bulabilecekler. Kütüphane’miz modern tasarımı ve fonksiyonel kullanıma açık mekânlarıyla ilgiye değer. Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz, bu değerli projesiyle tüm kurulacak kütüphanelere güzel bir örnek olacak” ifadelerini kullandı.

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

NİLÜFER’DE SU KESİNTİSİ

Bursa Büşükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü İçmesuyu Daire Başkanlığı tarafından yap…