Anasayfa GÜNCEL Hijyen kuralları uyarak birlikte sağlıklı yarınlara

Hijyen kuralları uyarak birlikte sağlıklı yarınlara

5 min read
Hijyen kuralları uyarak birlikte sağlıklı yarınlara için yorumlar kapalı
1,967

AK Parti Bursa İl Başkanı Salman, Kurban Bayramı’nda koronavirüs salgını nedeniyle maske ve mesafe kuralına uyulması yönünde Bursalıları uyardı. Sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmek için ilgili kurumlar tarafından alınan tüm tedbirlere uymanın, hijyene dikkat etmenin önemine dikkat çeken, Ayhan Salman, Bursalıların mübarek Kurban Bayramı’nı kutladı.
Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayan AK Parti Bursa il Başkanı Ayhan Salman, İslam âleminde bayramların birleştirici yönüne dikkat çekerek, yarınlara sımsıkı sarılabilmek için bu Kurban Bayramı’nda koronavirüs salgını için alınan tüm önlemlere harfiyen uymak gerektiğinin altını çizdi. AK Parti İl Başkanlığı olarak bayramlaşma programlarını video konferansla gerçekleştireceklerini vurgulayan Ayhan Salman, “Gönülden gönüle mesafe olmaz. Bu bayramda da, sağlıklı yarınlara ulaşabilmek için gönülden gönüle bayramlaşacağız. Sevdiklerimizin hep yanımızda olduğu nice sağlıklı ve mutlu bayramlar geçirmemiz dileğiyle, tüm Bursalı hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı cani gönülden tebrik ediyorum” dedi.

“Tedbiri elden bırakmayalım”
Kurban Bayram’ı süresince temizlik ve mesafe kurallarına başta olmak üzere tüm tedbirlere uyulması ile salgını sürecinin sağlıklı şekilde atlatılacağına inandığını ifade deden Ayhan Salman şunları da söyledi:
“Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecin devam ediyor. Salgın nedeniyle tıpkı geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi el öpemeyecek, kalabalık sofralarda bir araya gelemeyeceğiz. Fakat dayanışma ve kardeşliğimizi büyütmeye devam edeceğiz. Sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmek için tedbirlere uymamız, temizlik, maske ve mesafe kurallarını da asla unutmamamız gerekiyor. Bayram neşemizi iletişim araçlarımız ile sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek geçirelim.” dedi.

“Ayasofya ile İki Bayramı Bir Arada Yaşadık”
İslam Âleminin, bu yıl iki bayramı bir arada yaşadığını, 86 yıllık bir özlemin ardından Ayasofya’nın yeniden Cami olarak ibadete açılmasının, Kurban Bayramı sevincini daha da büyüttüğünü ifade eden Ayhan Salman, sözlerine şöyle devam etti:
“Ayasofya’nın zincirlerini kıran, milletimizin ve ümmetin mutluluğuna vesile olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Bizlere bugünleri gösteren Allah’a şükürler olsun. Her zaman olduğu gibi bu bayramda da şehit yakınlarımızı, gazilerimizi, kıymetli büyüklerimizi yalnız bırakmayacağız, evlatlarımızı sevindireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bayramımızın tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Selden Zarar Gören Yollar Yenileniyor

İnegöl’de yaşanan yoğun yağışlarda kırsal mahallelerde sel suları nedeniyle bozulan yollar…