Anasayfa EKONOMİ UİB’İN MAYIS AYI İHRACAT RAKAMLARI AÇIKLANDI

UİB’İN MAYIS AYI İHRACAT RAKAMLARI AÇIKLANDI

3 min read
UİB’İN MAYIS AYI İHRACAT RAKAMLARI AÇIKLANDI için yorumlar kapalı
86

Türkiye’nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Mayıs ayında, 1 milyar 220 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

UİB’in Mayıs 2020 ihracat rakamları açıklandı. Mayıs ayındaki ihracatı, 1 milyar 220 milyon 454 bin dolar seviyelerinde olan UİB’in, geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracat tutarı ise 27,2 milyar dolar olarak gerçekleşti.

OİB’in ihracatı Mayıs ayında 1 milyar dolar
Mayıs ayında 1 milyar 28 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB), geriye dönük 12 aylık performansı ise 23,1 milyar dolar olarak açıklandı.
UTİB ihracatı Mayıs’ta 44,3 milyon dolar
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği de (UTİB), Mayıs ayında 44,3 milyon dolarlık ihracata imza attı. UTİB’in geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracatı ise 1 milyar 21 milyon dolar seviyelerinde gerçekleşti.
UHKİB’den Mayıs’ta 34,5 milyon dolarlık ihracat
Mayıs ayında 34,5 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (UHKİB), geriye dönük 12 aylık ihracatı ise 614,2 milyon dolar olarak açıklandı.
UMSMİB’in ihracatı Mayıs ayında 11,2 milyon dolar
Mayıs ayında 11,2 milyon dolar ihracat yapan Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB), geriye dönük 12 aylık dönemde ise 161,2 milyon dolar ihracat gerçekleştirdi.
UYMSİB’den Mayıs’ta 7,5 milyon dolarlık ihracat
Mayıs ayında 7,5 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB), geriye dönük 12 aylık dönemde ise 127,3 milyon dolar seviyelerinde dış satışa imza attı.
Öte yandan, UİB üzerinden ihracat kaydı yapılan ve ‘diğer’ başlığı altında listelenen sektörlerin Mayıs ayı ihracatı ise 94 milyon dolar olarak açıklandı.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa Valiliği’nden İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı açıklaması

Karar no: 104 İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelen…