Anasayfa GÜNCEL YILDIRIM’DA İBADETHANELER DEZENFEKTE EDİLİYOR

YILDIRIM’DA İBADETHANELER DEZENFEKTE EDİLİYOR

5 min read
YILDIRIM’DA İBADETHANELER DEZENFEKTE EDİLİYOR için yorumlar kapalı
115

DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN KORONAVİRÜS SALGININA KARŞI ETKİN BİR MÜCADELE YÜRÜTEN YILDIRIM BELEDİYESİ, İLÇEDEKİ CAMİLERDE HİJYEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.
YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI OKTAY YILMAZ: “YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR VE ALDIĞIMIZ TEDBİRLER KAPSAMINDA HEMŞEHRİLERİMİZİ VİRÜSLERDEN OLABİLDİĞİNCE UZAK TUTMAYI HEDEFLİYORUZ.”
BAŞKAN YILMAZ: “BİZLER ŞEHRİN HİJYENİ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ, HEMŞEHRİLERİMİZ DE BU KİŞİSEL HİJYEN KONUSUNDA ÖNLEMLERİ ALIRSA BU SÜRECİ EN KISA SÜREDE ATLATACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM.”
Dünya genelinde milyonlarca insana ulaşan vaka sayısıyla yüz binlerce insanın can kaybına neden olan küresel tehdit koronavirüse karşı Türkiye başarılı bir mücadele süreci yönetirken, virüsün rastlandığı ilk günden itibaren tedbirlerini alan Yıldırım Belediyesi de bulaş riskini azaltmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Koronavirüs tehdidini yok etme adına sistemli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Yıldırım Belediyesi ekipleri, vatandaşların ortak kullanım alanları olan Aile Sağlık Merkezleri, caddeler, pazaryerleri, parklar ve meydanların ardından ibadethanelerde de gerekli tedbirleri alıyor. Halk sağlığının öncelikte tutulduğu çalışmalarda ekipler, ilçedeki tüm camilerde dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyor. Virüse karşı etkili olan antiseptik dezenfektan ilacı kullanan belediye ekipleri, yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler kapsamında Yıldırımlı vatandaşların sağlığını koruma adına önemli işlere imza atıyor.
‘İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK’
Koronavirüs ile mücadele konusunda vatandaşlara yönelik hijyen önlemlerini almaya devam ettiklerini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ”Virüsün etkilerini en aza indirmek için 7/24 çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalar ve aldığımız tedbirler kapsamında hemşehrilerimizi virüslerden olabildiğince uzak tutmayı hedefliyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak bu tehdide karşı vatandaşlarımızın sağlığının korunmasını çok önemsiyoruz. Virüsün ortaya çıktığı ilk günden itibaren vatandaşlarımızın yoğun olarak bir arada bulunduğu noktalarda yaptığımız ilaçlama ve hijyen çalışmalarının ardından kamu kurum ve kuruluşlarında, pazar alanlarında ve ibadethanelerimizde gece-gündüz demeden titiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu virüsle mücadelenin merkezinde hijyen yer alıyor. Bizler şehrin hijyeni için her türlü tedbiri alıyoruz, hemşehrilerimiz de bu kişisel hijyen konusunda önlemleri alırsa bu süreci en kısa sürede atlatacağımızı düşünüyorum. Bütün hemşehrilerimizden yapılan uyarıları dikkate almalarını istiyorum. Millet olarak el ele vererek tedbirlere uyalım. Mümkün olduğunca evlerimizde kaldığımızda salgının büyük ölçüde önleneceğini unutmayalım” diye konuştu.

 

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Körfezime dokunma dediler!

Gemlik Belediyesi’nin düzenlediği Dünya Çevre Günü etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı M…