Home GÜNCEL Barış Manço Ve Cem Karaca Şarkılarıyla Anıldı

Barış Manço Ve Cem Karaca Şarkılarıyla Anıldı

4 min read
Barış Manço Ve Cem Karaca Şarkılarıyla Anıldı için yorumlar kapalı
0

İnegöl Belediyesi, Türk müzik dünyasının iki önemli ismi olan Barış Manço ve Cem Karaca’yı, kendi şarkılarının seslendirildiği konser ile andı. Göksel Doğançay’ın sahne aldığı gecede, hatıralar yeniden canlandı.
İnegöl Belediyesi, Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Türk Müziğinin iki önemli ismi olan Barış Manço ve Cem Karaca’yı hatırlattı. İki duayen isim için ses sanatçısı Göksel Doğançay’ın sahne aldığı ‘Barış Manço ve Cem Karaca Anma Konseri’ düzenlendi.
Cuma akşamı 20.00’da Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen anma konserine Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Salonu dolduran ilçe halkı, Göksel Doğançay’ın seslendirdiği Barış Manço ve Cem Karaca eserleriyle iki üstadı andı.
Konser arasında Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa da sahneye davet edildi. Burada kısa bir selamlama konuşması yapan Kocaağa, “Sanatçımızı ve orkestramızı zevkle izlemeye devam ediyoruz. Kendilerine bu muhteşem gece için çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Alper Taban’ın da selamlarını iletmek istiyorum. Maalesef ülkemizde son birkaç haftadır doğal afetler, kazalar ve sınır ötesinde dünyanın en büyük ordusu Türk ordusunun başına gelen hain saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu programla ilgili de istişareler yaptık. Bir anma programı olması vesilesiyle iptal etmek istemedik. Göksel Bey de konserin başında ifade etti, bu değerli sanatçılarımızı da anmak adına güzel bir gece oldu” dedi. Kocaağa, konuşmasının ardından Göksel Doğançay’a İnegöl’ü simgeleyen çini takdim etti.
Göksel Doğançay ise “O kadar mükemmel seyirciniz var ki bizler hayran kaldık” ifadeleriyle salonun enerjisi ve İnegöl seyircisine övgüler yağdırdı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

BUTGEM’de Yeni Eğitim Dönemi Başlıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası  (BTSO) Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren BUTGEM’de,…