Anasayfa GÜNCEL Başkan Dündar, Oktay Yılmaz’ı Ağırladı

Başkan Dündar, Oktay Yılmaz’ı Ağırladı

7 min read
Başkan Dündar, Oktay Yılmaz’ı Ağırladı için yorumlar kapalı
68

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ağırladı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve başkan yardımcıları ile makamında bir araya geldi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dündar, “Seçimlerin ardından yoğun bir tempo ile ilçemiz ve kentimizi güzelleştirmek, vatandaşlarımıza daha güzel bir yaşam sunmak adına çalışmalarımıza başladık. İlçelerimiz Bursa’nın merkezini oluşturuyor. Böyle güzel bir şehirde ve böyle güzel ilçelerde belediye başkanlığı yapmamız bizler için onurdur. Aynı zamanda sorumluluğumuz da çok fazla. Halkımızın bize verdiği destek ve güç ile Osmangazi ve Yıldırım’a hizmet etmenin hazzını yaşıyoruz. Yaptığımız her hizmet bir şekilde tüm vatandaşlarımıza ulaşıyor. Belediyeciliğin en güzel tarafı da bu” dedi.

DÜNDAR: “BUGÜNE VE GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ”
Tarihi ve manevi zenginliği yüksek şehir olan Bursa’da güzel bir hizmet ortaya koyduklarında hem bugüne hem de geleceğe yatırım yapmış olduklarına vurgu yapan Başkan Dündar, “Yoğun yapılaşma ile şehrimiz ve ilçelerimiz büyümüş. Bu büyüme plansız yapılaşmayı da beraberinde getirmiş. Bu plansız gelişimi düzenli hale getirmek için çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm ile eskimiş olan bölgeleri adım adım ve parça parça olarak planlı hale getirebiliyorsak bu bizim için önemli bir başarıdır. Burası Osmanlı’nın kurulduğu şehir. Tarihi, yüzyıllar öncesine dayanan bu şehirde 3-5 yılda veya bir dönemde hayal ettiğimiz projeleri hayata geçirmek kolay iş değil. Geçmişimizden aldığımız miras ile şehrimize geleceğe dair yön veriyoruz. Geçmişimize bakmadan hareket edersek bu çok yanlış olur. Tarihimiz bizim referansımız. Çalışmalarımızı planlı şekilde yürüterek güzel işler başaracağız. Allah bizleri mahcup etmesin” diye konuştu.

OKTAY: “2020 YATIRIMLARIMIZIN GÜN YÜZÜNE ÇIKACAĞI BİR YIL OLACAK”

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da güzel misafirperverliği için Başkan Dündar’a teşekkür ederek, “Sizin üçüncü döneminiz olduğu için görevinize bıraktığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Ancak yeni başlayan bizler için durum aynı değil. Göreve başlamamızın ardından ilk 5 ayı önümüzdeki 5 yılın planlamasını yaparak geçirdik. 2019 yılında kendi çalışma sistemimizi kurduk. Bu yıl yatırımlarımızın gün yüzüne çıkacağı bir dönem olacak. Osmangazi Belediyesi benim yabancı olduğum bir yer değil. Burada 4 yıl meclis üyeliği yaptım ve bu süreçte de sizlerin deneyimlerinizden oldukça faydalandım. Şuanda da zaman zaman sizlere danıştığımız hususlar oluyor. Bizler, şehrimizi bir bütün olarak görüyoruz. Birlik ve beraberliğimizi de işin besmelesi olarak kabul ediyoruz. Bursa, tarihi misyonu olan bir şehir. Aynı zamanda geleceğe de umutla bakan bir şehir. Kentimizin büyük bölümünü oluşturan Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinin belediye başkanları olarak bizler Büyükşehir Belediyemiz ile de birlikte koordineli çalışarak güçlü bir sinerji oluşturmuş durumdayız. İnşallah bu sinerji ile şehrimize güzel katkılar sunmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ziyaret sonunda Başkan Yılmaz’a Osmangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerin maketlerinin yer aldığı bölümü gezdirdi. Başkan Dündar, çalışmaların büyük bir hızla devam ettiği Osmangazi Meydanı hakkında da konuklarına bilgiler verdi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

BM, Libya’daki ateşkese yönelik ihlalleri kınadı

BM Libya Özel Temsilciliği, başta Trablus’taki Mitiga Havalimanı’na üst üste d…