Home GÜNCEL Karacabey Belediyesi can dostlarımıza sahip çıkıyor

Karacabey Belediyesi can dostlarımıza sahip çıkıyor

- Guncellenme Tarihi: 13 Mayıs 2019 15:18
4 min read
Karacabey Belediyesi can dostlarımıza sahip çıkıyor için yorumlar kapalı
0

Karacabey Belediyesi,‘Hayvan Dostu Şehir’ sloganıyla yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Karacabey’de, son bir yıl içerisinde 100’e yakın yaban hayvanı belediye ekiplerince teslim alınarak, Milli Park Yaban Hayatı Merkezinde tedaviye alındı.

 ‘Modern ve müreffeh kent’ hedefi doğrultusunda, Karacabey’in dönüşümü adına çalışmalarını sürdüren Karacabey Belediyesi, ortak yaşam alanlarını paylaştığımız ‘can dostlarımız’ için de kapsamlı çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Kısa bir süre önce yenilenerek modern bir hale getirilen hayvan barınağı ile sahipsiz sokak hayvanları için güzel bir yaşam merkezi oluşturan Karacabey Belediyesi, sadece sokak hayvanları ile değil yaralı halde bulunan yaban hayvanlarının da rehabilitasyonlarına önemli katkı sağlıyor.

Karacabey’de, son bir yıl içerisinde 100’e yakın yaban hayvanı belediye ekiplerince teslim alınarak, Milli Park Yaban Hayatı Merkezinde tedaviye alındı.

Doğayı ve doğadaki canlıları düşünerek hareket ediyoruz

Ayı Barınağı, Leylek Köyü, Karacabey Harası, Uluabat Özel Kuş Cenneti ve Longoz ormanları gibi pek çok değeriile Karacabey’in öne çıktığını ifade eden Belediye Başkanı Ali Özkan,“Bunca işlevi olan bir şehrin,‘hayvan dostu’ olması daha da önemli. Bizler, sorumluluk sahası içinde tüm planlamalarımızda ve hizmetlerimizde, doğayı ve doğadaki canlıları da düşünerek hareket etmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz sadece kedi ve köpeklerle ilgilenmiyor. İhbar gelen köylerimize giderek, yaralı olan yaban hayvanlarını da teslim alıp, acil durum varsa ilk müdahaleyi kendi veteriner ekiplerimize yaptırıyor, yoksa direkt Milli Parklara bağlı Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüyor. Bu misyonumuzla sanıyorum fazlasıyla öne çıkmışız ki zaman zaman, komşu ilçelere bağlı kırsal mahallelerden de bizleri arayarak bu konuda müdahalede bulunmamız istiyorlar’’ dedi.

Pek çok tür

Öte yandan, Karacabey Belediyesi müdahalede bulunduğu kedi ve köpeklerin haricinde, son bir yılda 100’e yakın yaralı ve yardıma muhtaç yaban hayvanına da yardım etti.

Bölgenin hassas ve önemli doğal yapısı nedeniyle farklı türlerinde içinde olduğu yaralı hayvanlar arasında flamingo, orman baykuşu, pelikan, leylek, balıkçıllar, gümüş martı, karga, tilki ve çakalgibi türler yer alıyor.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Hüdavendigâr Osmangazi Camii Dualarla İbadete Açıldı

Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla hayırsever vatandaşlar tarafından Hüdavendigâr Mahal…