Home GÜNCEL Başörtülü kadınlara hakarete 1 yıla kadar hapis istemi

Başörtülü kadınlara hakarete 1 yıla kadar hapis istemi

- Guncellenme Tarihi: 8 Mayıs 2019 13:49
2 min read
Başörtülü kadınlara hakarete 1 yıla kadar hapis istemi için yorumlar kapalı
0

Atatürk Havalimanı’nda başörtülü kadınlara yönelik hakaret içerikli görüntülerini sosyal medyada paylaşan Bülent Kökoğlu hakkında ’halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.

Atatürk Havalimanı’nda başörtülü kadınlara hakaret ettiği gerekçesiyle Bülent Kökoğlu hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma tamamlandı.

Başsavcılıkça şüpheli Kökoğlu hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan iddianame hazırlandı.
Şüpheli Kökoğlu’nun 28 Mart 2019 tarihinde videoyu kendisinin çektiğini kabul ettiği kaydedilen iddianamede, videoda halkın bir kesiminin dini değerleri nedeniyle alenen aşağıladığı ifade edildi. İddianamede, Kökoğlu’nun üzerine atılı suçu işlediğine dair yeterli delil bulunması nedeniyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Kökoğlu’nun duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy Adliyesi Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

Öte yandan, Bülent Kökoğlu’nun Sabiha Gökçen Havalimanı’nda çektiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a hakaret ettiği iddia edilen videoya ilişkin soruşturma ise Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülüyor.

İHA

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa Hayvanat Bahçesi 25 Yaşında

Bursa’da yaklaşık 206 bin metrekarelik alanda 138 türden bini aşkın hayvana ev sahipliği y…