Anasayfa GÜNCEL 4. Uluslararası Longoz Koşusu’nda heyecan fırtınası

4. Uluslararası Longoz Koşusu’nda heyecan fırtınası

6 min read
4. Uluslararası Longoz Koşusu’nda heyecan fırtınası için yorumlar kapalı
171

Karacabey’in sosyo-kültürel ve ekonomik açıdan gelişimi olduğu kadar; turizm değerlerinin de gün yüzüne çıkarılması adına pek çok başarılı çalışmaya imza atan Karacabey Belediyesi, geleneksel hale gelen ve her yıl daha da artan bir katılıma sahne olan ‘Uluslararası Longoz Koşusu’nu,bu yıl da başarıyla gerçekleştirdi.

 Yeniköy’den startalan koşu,profesyonel ve halk koşusu olarak iki farklı kategoride yapılırken,‘oksijen deposu’ Longoz Ormanları’nda doğayla iç içe gerçekleşen koşuda, rekabet ve dostluk aynı anda yaşandı. Koşunun kazananları da düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.

 Karacabey’in sayısız el değmemiş doğal güzelliğinin gün yüzüne çıkarılıp tanıtılması adına yoğun çalışmalar yürüten Karacabey Belediyesi, ilçenin en önemli değerlerinden longoz ormanlarında düzenlenen ve geleneksel hale gelen Uluslararası Longoz Koşusu’nu bu yıl da başarıyla gerçekleştirdi.

5 Mayıs Cumartesi günü Yeniköy’den start alan koşu, profesyonel ve halk koşusu olarak iki ayrı kategoride yapılırken, koşunun ilki profesyoneller için oluşan 15 kilometrelik parkurda, diğeri ise halk koşusu adıyla gerçekleşen 4 kilometrelik parkurda düzenlendi.

Karacabey’in oksijen deposu niteliğindeki Longoz Ormanları’nda doğayla iç içe gerçekleşen koşuda, rekabet ve dostluk aynı anda yaşanırken,koşunun kazananları da düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.

Yoğun katılım

Profesyonellerin katıldığı 15 km’lik koşuya Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce katılım olurken; yarışmada 19’dan 70 yaşa kadar farklı yaş dilimlerinde erkekler ve kadınlar kategorilerinde ayrı ayrı değerlendirme yapıldı.Aynı şekilde, genel klasman erkek ve kadın ile en yaşlı kadın ve erkek kategorilerinde de ödüller verildi.

Genel klasman sonuçlarında erkeklerde Hasan Akyol 1. olurken, Hatice Beyza Yüce de kadınlarda 1’incilik ipini göğüsledi.

4 km’lik halk koşusunda iseerkekler kategorisinde 1. Sezgin Uluhan, 2.İsmet Özler, 3. Ahmet Bakar oldu. Kadınlar kategorisinde 1.Nejla Yılmaz, 2.Esra Genç, 3.Filiz Yaşar oldu.

Çocuk kategorisinde ise 1’inciliği Yağız Ege Yörük ve İbrahim Sabri Çimen paylaşırken, 2. Kadir Düzen, 3. Mert Kabataş oldu.

Sportif kent hedefi

Yarışmanın ödül töreninde sporculara ödüllerini takdim eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ‘sportif kent’ hedefiyle, ilçede sporun yaygınlaştırılması adına önemli çalışmalara imza attıklarını anımsatarak, geleneksel hale gelen Uluslararası Longoz Koşusu’nun da bu çalışmaların önemli bir parçası olduğuna vurgu yaptı.

Spora ve sporcuya desteğimiz sürecek

Dünyada eşine az rastlanan ve Subasar Ormanları olarak da bilinen Longoz Ormanları’nın ev sahipliğini yaptığı koşuya katılan tüm sporculara teşekkür eden Ali Özkan, belediye olarak spora ve sporcuya tam destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

İlçe halkının spora olan ilgisini artırmak ve Karacabey’in sportif açıdan da ön plana çıkması adına kararlı şekilde çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekleyen Özkan, yarışmada derece elde eden sporcuları da tek tek kutladı.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

İmyo’da Yeni Sınıflar Oluşturuluyor

İnegöl Belediyesi, İlk ve Acil Yardım programının önümüzdeki hafta ders başı yapacağı İneg…