Home EKONOMİ Ekmek, süt, et ve sigaraya olası fiyat artışı!

Ekmek, süt, et ve sigaraya olası fiyat artışı!

- Guncellenme Tarihi: 1 Şubat 2019 13:00
2 min read
Ekmek, süt, et ve sigaraya olası fiyat artışı! için yorumlar kapalı
0

Enflasyon raporlarında orta vadeli öngörülerde bulunan ve temel risklerle olası etkileri değerlendiren Merkez Bankası, ekmek, süt, et ve sigaradaki olası fiyat artışlarına dikkat çekti.

Merkez Bankası ekmek, süt, et ve sigara fiyatlarına gelebilecek zamları takibe aldı.

Merkez Bankası yılın ilk enflasyon raporunda, ekmek, süt ve et başta olmak üzere bazı sektörlerde, tüketici fiyatlarına yansıması ertelenmiş bulunan maliyet artışlarının fiyatlara yansıtılması durumunda enflasyon üzerinde ek bir baskı oluşabileceğine dikkat çekti.

Raporda, işlenmemiş gıda, enerji ve tütün gibi, para politikasının kontrolü dışındaki kalemlerde öngörülemeyen oynaklıkların, enflasyon tahminlerinin sapmasına neden olduğu belirtildi…

Hürriyet gazetesinden Neşe Karanfil’in haberinde, sigarada 5 Ocak’ta vergileme sisteminde değişikliğe gidildiği, yüzde 63 olan nispi vergi oranının yüzde 67’ye yükseltildiği, asgari maktunun kaldırıldığı hatırlartıldı. Artışla birlikte 11 liralık sigarada 4 liralık zam ihtiyacı doğduğu ancak sigara firmalarının, 5 liraya çıkabileceği de tahmin edilen zammı yapmadığı kaydedildi.

Kaynak: ntv.com.tr

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, y…

Foto Galeri

Rastgele Haber

Sağlık Yatırımlarına Yeni Halka

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hayırsever işadamı Davut Çalışkan’ın destekleriyle hayata geçirdiği ‘Gülbahçe Beyaze Çalışkan aile …

casibom giriş