Home GÜNCEL Vekil Gözgeç: Kan bağışıyla bir insanın kurtulmasına vesile olacağız

Vekil Gözgeç: Kan bağışıyla bir insanın kurtulmasına vesile olacağız

- Guncellenme Tarihi: 29 Ocak 2019 10:38
4 min read
Vekil Gözgeç: Kan bağışıyla bir insanın kurtulmasına vesile olacağız için yorumlar kapalı
0

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi, Mali Dostluk Grubu Başkanı ve Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı Av. Emine Yavuz Gözgeç, Bursa İl Dernekleri Federasyonu’nun (BİLDEF) düzenlediği kan bağışı kampanyasına katıldı.

Merinos Göl Park’ta düzenlenen, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan, BİLDEF Genel Başkanı Mustafa Dursun ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Vekil Gözgeç, “Kan bağışıyla birlikte belki de bir insanın kurtulmasına vesile olacağız” dedi.

“Dünyanın dört bir yanında Kızılay var”

Kızılay’ın dünyanın her yerinde Türkiye’nin adını ve yardımseverliğini en iyi şekilde temsil ettiğine vurgu yapan Vekil Gözgeç, “Dünyanın dört bir yanında Kızılay var, yani Türkiye var.  Ben de yurtdışında Kızılay’la beraber çeşitli çalışmalara katıldım ve bundan mutluluk duyuyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte, dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur varsa biz de varız. Çünkü bizim medeniyet anlayışımız, insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışından gelir” diye konuştu.

Gençleri de kan bağışı yapmaya davet eden Vekil Gözgeç, “Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de insanlığa buyurduğu gibi; bir insanı kurtaran tüm insanlığı kurtarmış gibidir. Biz de kan bağışıyla birlikte belki de bir insanın kurtulmasına vesile olacağız. Bu anlamlı kampanyayı düzenleyen Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan ve BİLDEF Genel Başkanı Mustafa Dursun’a teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan ve BİLDEF Genel Başkanı Mustafa Dursun, Kızılay’ın kan bağışı arabalarını ziyaret ederek, çalışanlar ve kan bağışçılarıyla sohbet ettiler.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, y…