Home GÜNCEL Osmangazi’den Bursa için yeni projeler

Osmangazi’den Bursa için yeni projeler

- Guncellenme Tarihi: 29 Ocak 2019 15:16
6 min read
Osmangazi’den Bursa için yeni projeler için yorumlar kapalı
0

Hayata geçirdiği vizyon projelerle Bursa’ya değer katan Osmangazi Belediyesi,

tüm şehre hitap eden yeni yatırımlar için çalışmalarına başladı. Mustafa Dündar’ın başkanlığında geride kalan son 10 yılı ulaşımdan altyapıya, kentsel dönüşümden tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan projelere, sosyal hizmetlerden sportif ve sanatsal faaliyetlere kadar her alanda yatırımlarla dolu dolu geçiren Osmangazi Belediyesi, yeni dönem için hazırlanıyor.

“Daha güzel, daha yaşanılabilir bir Osmangazi” hedefiyle ilçeyi hizmetlerle donatan Başkan Dündar, önümüzdeki 5 yıllık dönemde Bursa’ya kazandıracakları vizyon projeler için bürokratlarıyla birlikte yoğun mesai harcıyor. Dündar, Soğanlı Kültür Merkezi’nde başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle gerçekleştirdiği toplantıda hizmet çıtasını yükseltecek yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu. Birim müdürleri, yıl genelinde yapılan çalışmaları değerlendirirken, yeni dönem için proje ve çalışmalar hakkında da düşüncelerini paylaştı.

Yatırımlarla Dolu 10 Yıl

Osmangazi Belediyesi olarak geride kalan 10 yılda yapısal anlamda birbirinden önemli projelerle örnek çalışmalara imza attıklarını belirten Dündar,

sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmalarla da ilçedeki yaşam standartlarını artırdıklarını kaydetti. Türkiye’de borçsuz ender belediyelerden biri olduklarına dikkat çeken Dündar, “Bütçeyi en verimli şekilde kullanıyoruz. Borçlanmadan ve arazi satışı yapmadan bütçemizin yarısını yatırımlar için kullanıyoruz. Faiz gideri en az olan belediyeyiz. Borcumuz olmadığı gibi her yıl yaptığımız yatırımlarla belediyemizin mal varlığını da arttırıyoruz. Sayıştay denetiminde kamu zararı tespit edilmeyen tek belediyeyiz. Bu durum bizim şeffaf ve hesap verebilen bir belediye olduğumuzu ortaya koyuyor. Yapmış olduğumuz disiplinli yönetim, planlı çalışma, bütçenin akıllıca kullanılması Osmangazi’nin kazanmasına vesile oluyor” dedi.

Dündar: “Hizmet Çıtasını Yükselttik”

Osmangazi’deki 136 mahalleye hizmet götürdüklerini anlatan Dündar, “Her mahallemizin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Muhtarlarımızla sürekli istişare halindeyiz. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımız bu yönde olacak. Hedefimiz, ilçemizi daha da güzelleştirmek. Birbirinden değerli ve önemli vizyon projeleri Bursa’ya kazandırdık. Yürüttüğümüz çalışmalarla bir yandan tarihimize sahip çıkarken, diğer yandan günümüz modern şehrini inşa ediyoruz. Hizmetlerimiz sadece Osmangazi’ye değil bütün Bursa’ya hitap ediyor. 10 yıldır yaptığımız bu hizmetlerin çıtasını önümüzdeki dönemde yükselteceğiz. Bursa’ya vizyon katacak yeni projeler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu” ifadelerini kullandı.

Başkan Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak sosyal belediyecilik hizmetlerinde

insan odaklı çalışmalara yeni dönemde de önem vereceklerini belirterek, sosyal projeler ve ‘Gönül Belediyeciliği’ konusunda bürokratların proje önerilerini dinledi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, y…