Home EKONOMİ Cep telefonunda kiralama dönemi

Cep telefonunda kiralama dönemi

- Guncellenme Tarihi: 26 Ocak 2019 14:29
3 min read
Cep telefonunda kiralama dönemi için yorumlar kapalı
0

GSM operatörleri cep telefonunda kiralama dönemi için hazırlıklarını sürdürüyor. İkinci el cep telefonu kullanmak yerine kiralama yoluna gitmek hem kullanıcı için daha avantajlı olacak. Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, bu çalışmanın Türkiye ekonomisine 1 milyar lira kazanç sağlayacağını söyledi.

GSM operatörleri cep telefonlarının geri kazanımı üzerinde çalışıyor.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 10-12 milyon cep telefonu satılıyor. Yaklaşık 4 milyon telefon da ikinci elde alınıp satılıyor.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ikinci el telefonların güvenlik açısından risk taşıdığını ve çoğunun kayıtdışı olduğunu vurguladı.

Davos’ta NTV’ye konuşan Terzioğlu, “Biz 3 operatör olarak aslında bu konuya eğildik. Türkiye’de telefon sahipliğini telefon kiralamaya dolayısı ile kullanılan telefonların güvenli şekilde tekrar pazarda kullanılmasını yenilenmesini sağlayacak yeni kabiliyetler oluşturuyoruz” dedi.

Uygulama kapsamında kullanılmış telefonlar yenilenecek, güvenlik problemlerinden arındırılacak ve garanti kapsamına alınacak. Terzioğlu, şöyle devam etti: “Telefonların yenilenebilir halde Türkiye’deki teknolojileri kullanarak tekrar kullanıma hazır ama güvenli bir şekilde kullanıma hazırlanması çok önemli. Bu alanda yatırımlarımıza devam edeceğiz.”

EKONOMİYE 1 MİLYAR LİRA KATKI 

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, bu çalışmanın Türkiye ekonomisine 1 milyar lira kazanç sağlayacağını söyledi. Terzioğlu bu cihazların ihraç edilebileceğinin de altını çizdi.

Kaynak: ntv.com.tr

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Tüm İlçelerde Sağlıklı Altyapı

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırı…

Foto Galeri

Rastgele Haber

Vaatler, Unutulan ve Unutturulanlar!

Ana gündemimiz yüksek enflasyon. Hükümet, enflasyonda belirgin düşüşün Hazirandan itibaren başlayacağı söylemine devam ediyor. …

casibom giriş