Home GÜNCEL Son dakika! Kerç Boğazı’nda iki gemi alev aldı! Gemide Türklerinde olduğu bildirildi

Son dakika! Kerç Boğazı’nda iki gemi alev aldı! Gemide Türklerinde olduğu bildirildi

- Guncellenme Tarihi: 21 Ocak 2019 20:53
2 min read
Son dakika! Kerç Boğazı’nda iki gemi alev aldı! Gemide Türklerinde olduğu bildirildi için yorumlar kapalı
0

Kerç Boğazı’nın Rusya kıyısında yaşanan patlamaların ardından 2 gemi alev alıp yanmaya başladı. Aralarında Türklerin de bulunduğu belirtilen mürettebat denize atlayarak canını kurtarmaya çalıştı. Kazazedelere yardım için bölgeye kurtarma gemileri sevk edildi.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, 2 gemideki 10 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Akşam saatlerinde Kerç Boğazı’ndan hareket eden ve Tanzanya bayraklı oldukları ifade edilen ‘Kandiy’ ve ‘Maestro’ isimli gemilerde kısa süre sonra patlama ve ardından yangın çıktı. Can pazarının yaşandığı olayda gemilerden biri tamamen alev topuna dönüşürken, mürettebat canını kurtarabilmek için denize atladı. Gemideki patlama ve ardından çıkan yangın, bölgede bulunan bir başka gemideki mürettebat tarafından kaydedildi. Her iki gemiden denize atlayan mürettebatın kurtarılması ve gemilerdeki yangınların söndürülmesi için bölgeye kurtarma gemileri sevk edildi.

Rusya Federal Deniz ve Nehir Taşımacılığı Rosmorreçflot ise, “Bir veya iki gemide yangın çıktı. Gemilerden biri Tanzanya bayrağı taşıyor. Gemilerde 17 ve 14 kişi var” ifadeleriyle olay hakkında bilgi paylaştı.

2 GEMİDE 31 KİŞİ BULUNUYOR

“Kandiy” isimli gemide 17 kişinin bulunduğu; bunlardan 9unun Türk vatandaşı ve 8inin Hindistan vatandaşı olduğu, “Maestro” gemisinde ise 7si Türk ve 7si Hindistan uyruklu olmak üzere 14 kişinin bulunduğu ifade edildi.

Novorossiysk Koordinasyon Merkezi de, olay yerine 10 kurtarma gemisi ile çok sayıda arama kurtarma personelinin gönderildiğini açıkladı.

DHA
Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, y…