Home GÜNCEL Vatandaşlara ‘Yıldırım’ hızında belediyecilik imkanı

Vatandaşlara ‘Yıldırım’ hızında belediyecilik imkanı

- Guncellenme Tarihi: 20 Ocak 2019 14:45
5 min read
Vatandaşlara ‘Yıldırım’ hızında belediyecilik imkanı için yorumlar kapalı
0

Yıldırım Belediyesi, bürokratik işlemlerde zaman kaybını önleyen hizmetler ve sunduğu teknolojik olanaklarla vatandaşlara ‘yıldırım’ hızında belediyecilik imkanı sağlıyor.

E-Belediyecilik hizmetleriyle ilçe sakinlerine belediyeye uğramadan hizmet alma imkanı sağlayan Yıldırım Belediyesi, Yıldırımlıların günlük hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Çağın gereklerine uygun olanakların ilçe sakinlerinin kullanımına sunulan Yıldırım’da İOS ve Android işletim sistemi üzerinden borç sorgulama ve ödeme, öneri, istek ve şikayet talebi oluşturma, arsa metre kare değeri sorgulama, çevre temizlik vergisi tutarı öğrenme ve e-ruhsat sistemi ile iş yeri açma ruhsatı gibi bir çok işlemler gerçekleştiriliyor. Hizmete girdiği günden bu yana ilçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği Yıldırım NET ağı ile Emirsultan Meydanı, Yeşil Meydanı, Cazibe Merkezi 1-2, Cumalıkızık, Mimarsinan Parkı, Mustafa Kemal İlhan Parkı ve Şehit Komando Caner Çalışkan Meydanı’nda ücretsiz olarak sağlanan internet hizmetinden 60 binden fazla kullanıcı faydalandı. Ayrıca yildirim.bel.tr adresinden vatandaşlar e-imar sorgusu yapıp, Yıldırım’daki tarihi mekanları, okul, banka, PTT şubesi, taksi durağı, hastane gibi yerleri harita üzerindeki yerlerinden ve fotoğraflarından görebilip mahalle, yol ve kapı sorgusu da yapabiliyor.

E-BELEDİYECİLİK BÜROKRASİYİ HIZLANDIRDI

Teknolojinin hayatı kolaylaştıran özelliklerini uygulamaya koyarak E-belediyecilik alanında önemli atılımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Şehrimizde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat başvuruları ile ruhsat harcı ödemelerinin web sitemiz üzerinden yapılmasına olanak sağlayacak çalışmayı hayata geçirerek ve bürokratik işlemleri hızlandırarak hemşehrilerimize kolaylık sağladık. E-Belediye uygulaması hayata geçmeden önce Yıldırım’da iş yeri açmak isteyenler birkaç defa belediyeye gitmek zorunda kalıyordu. Artık vatandaşlarımızın internet sitemiz üzerinden yaptıkları başvurulara daha hızlı yanıt veriyoruz. ‘Modern belediyecilik’ kültürüne olmazsa olmazlarımız arasında yer vererek vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeler üretip hemşehrilerimizin işlerini hızlı bir şekilde yerine getirmelerine olanak sağladık” diye konuştu. Yıldırım Belediyesi’nin ilçe sakinlerinin yanında olmaya devam ettiğini de anımsatan Başkan Edebali, “7 farklı noktadan kullanıma sunduğumuz ücretsiz internet hizmetimizle bilgiye ulaşmanın saniyeler sürdüğü günümüzde hemşehrilerimizi bir tıkla tüm dünyayla buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, y…