Home GÜNCEL Osmangazi’den 1 yılda 130 bin ton asfalt

Osmangazi’den 1 yılda 130 bin ton asfalt

- Guncellenme Tarihi: 18 Ocak 2019 13:42
3 min read
Osmangazi’den 1 yılda 130 bin ton asfalt için yorumlar kapalı
0

Osmangazi Belediyesi, 2018 yılında 60 mahallede asfalt kaplama çalışması gerçekleştirdi. Asfalt kaplama ve ilçe genelinde yürütülen yama çalışmaları kapsamında toplam 130 bin ton asfalt kullanıldı.

İlçedeki sokak ve caddelerin daha güzel ve ulaşılabilir olması için çalışan Osmangazi Belediyesi, ilçedeki eskiyen ve bozulan yolları yenilemeyi sürdürüyor. Osmangazi belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2018 yılında 90 bin ton asfalt kullanarak 60 mahallede asfalt kaplama çalışması yaptı. Yürütülen çalışmalar sonucunda yaklaşık 65 kilometre yol asfaltla kaplanırken, 136 mahallenin tamamında gerçekleştirilen asfalt yama ve iyileştirme çalışmaları için de 40 bin ton asfalt kullanıldı. 2018 yılında gerçekleştirilen asfaltlama çalışmaları kapsamında, 30 mahallede freze çalışması gerçekleştirildi. Freze çalışmalarında 300 sokağın asfaltı sökülerek yenilendi. Yıl genelinde Osmangazi’de 2.5 kilometrelik bisiklet yolu da asfaltla kaplandı. Yolların yanı sıra 2018 yılında 5 okul bahçesi ile 1 pazar yeri de asfaltlanarak yenilendi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçede asfaltsız cadde ve sokak bırakmamak için çalıştıklarını ifade ederek, “İlçemizin dört bir yanında çalışmalarımızı sürdürerek eskiyen ve bozulan yollarımızı asfaltlayıp yeniliyoruz. Ekiplerimiz, ilçe genelinde belirlenen programlar dahilinde cadde ve sokaklardaki asfaltlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sokak ve caddelerimizin daha güzel ve ulaşılabilir olması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Osmangazi’de en ufak bir asfalt sorunu kalmayana dek çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Kayıhan Pala ‘Cezaevlerindekilerin Sağlık Hakları Sağlanmalıdır!’

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili ve Halk Sağlığı Profesörü Dr. Kayıhan Pala, ken…