Home EKONOMİ Nihat Zeybekci: Hızlı tren ve otoyollar Ege ve Akdeniz turizmini şahlandıracak

Nihat Zeybekci: Hızlı tren ve otoyollar Ege ve Akdeniz turizmini şahlandıracak

- Guncellenme Tarihi: 18 Ocak 2019 15:03
2 min read
Nihat Zeybekci: Hızlı tren ve otoyollar Ege ve Akdeniz turizmini şahlandıracak için yorumlar kapalı
0

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat  Zeybekci,  İzmir ve Antalya’nın arası mesafenin 7 saatten 3 saate indirileceğini belirterek, hızlı tren ve otoyolla birbirine bağlanmasıyla Ege  ve Akdeniz’de turizmin şahlanacağını ifade etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın iki kenti birbirine bağlayacak tren ve otoyol projeleriyle ilgili açıklamasını değerlendiren  Zeybekci, otoyol projesiyle iki kent arası yolculuğun 7 saatten 3 saate ineceğini  belirtti.

Projenin Ekonomi Bakanlığı yaptığı dönemden bu yana kafasında olduğunu  aktaran Zeybekci, şunları kaydetti:

“İzmir adaylığımın açıklanmasının ardından bunu gerçeğe dönüştürecek  adımları atmaya başladık. Ulaştırma Bakanlığımız ile temasa geçtik. İzmir – Aydın  Otoyolu’nun devamı olan kara yolu projesi, Denizli ve Burdur il sınırları içinden  Korkuteli’ye oradan da Antalya’ya ulaşacak. İki kent arası mesafe 4 saat  kısalacak. Buna paralel olarak bir de hızlı tren projemiz var. Bu projeler iki  bölgenin kalkınmasına ivme katacak. Bu proje hem Ege’nin hem de Akdeniz’in  turizmini şahlandıracak. 5 yıl içinde ağırlayacağımız turist sayısı 40 milyona  ulaşacak. Aspendos’tan Pamukkale’ye, Kuşadası’na, Didim’e, Efes’e ve İzmir  agorasına milyonlarca turisti getirip götüreceğiz.”

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Karacabey Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Tarıma dayalı sanayisiyle köklü bir geçmişi bulunan ve sahip olduğu geniş coğrafyasında, y…