Anasayfa GÜNCEL Erdoğan’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Erdoğan’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

3 min read
Erdoğan’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı için yorumlar kapalı
348

Son 16 yılda ülke genelinde hayata geçirilen reformlar sayesinde, Türk basınının zenginleştiğine, çeşitlendiğine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuştuğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Medyanın demokrasiye katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan,  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve  vatandaşların haber alma hakkının korunmasının, demokrasinin işlerliği  açısından hayati öneme sahip olduğunu belirten Erdoğan, “Türk basını, ne yazık ki demokrasimizin kesintiye uğradığı, hak ve özgürlüklerin askıya alındığı  vesayet dönemlerine çok ciddi baskılara ve mağduriyetlere uğramıştır. Son 16  yılda ülkemiz genelinde hayata geçirilen reformlar, Türk basınının  zenginleşmesine, çeşitlenmesine, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasına vesile olmuştur.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

“Medyanın bağımsızlığını en iyi biçimde sağlama hususunda, hukuki  düzenlemeler kadar, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine  uymaları da önem taşımaktadır. Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel  şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.

Basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyor, bu  vesileyle tüm basın çalışanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum.” (AA)

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yıldırım’da Su Kesintisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından…