Anasayfa GÜNCEL Bursa’da CHP ve İYİ Parti krizi sürüyor!

Bursa’da CHP ve İYİ Parti krizi sürüyor!

3 min read
Bursa’da CHP ve İYİ Parti krizi sürüyor! için yorumlar kapalı
480

Bursa’da ittifak görüşmeleri kapsamında Osmangazi’nin İYİ Parti’ye bırakılması kararının tartışmaları sürüyor.

CHP İl örgütü rahatsızlığını dile getirirken, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Mete Akyolcular, yönetim kuruluyla Ankara’ya çıkarma yaparak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ve Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan da görüşmede yer aldı.

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmak için Osmangazi’nin adayının CHP’li olması gerektiğini Kılıçdaroğlu’na ileten ilçe örgütünün Ankara’dan umutlu döndüğü öğrenildi.

Görüşme sonrası Akyolcular görüşmeyle ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Osmangazi’nin İYİ Parti’ye verildiği haberleri doğru değil. Bunu bizzat Sayın Genel Başkan da söyledi. Hatta Sayın Kılıçdaroğlu bize, “Osmangazi’yi İYİ Parti’ye verirsek, Mustafa Bozbey’in Büyükşehir adaylığının anlamı kalmaz. İYİ Partili arkadaşları ikna etmeye çalışacağım. Gerekirse, her parti kendi adayını çıkarır”

AKKUŞ: “HER ŞARTTA ADAY ÇIKARMALIYIZ”

CHP İl Başkanı Akkuş ise yaşanan kriz ile ilgili olarak, sürecin belirsizliğini koruduğunu belirterek, ”  5 Bursa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’le birlikte Osmangazi’nin İYİ Parti’ye verilmesine karşıyız.Ancak son noktayı Ankara koyacak. Bu belirsizlik bir an önce çözülmeli. Ve her şartta Osmangazİ’de seçime CHP ile girilmelidir” diye konuştu.

Kaynak: www.lodoshaber.com

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yıldırım’da Su Kesintisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından…