Anasayfa EKONOMİ Emine Erdoğan’dan paralı poşet çağrısı

Emine Erdoğan’dan paralı poşet çağrısı

3 min read
Emine Erdoğan’dan paralı poşet çağrısı için yorumlar kapalı
428

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ücretli poşet uygulamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Filelere, bez çantalara geri dönelim, plastik kullanımını terk edip geleceğimizi koruyalım.” çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın eşi Emine Erdoğan, ücretli poşet kullanımına geçilmesine ilişkin, “Çevre duyarlılığına sahip birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de poşetlerin ücretli olması, geleceğimiz adına önemli bir adım. Okyanuslarımız tek kullanımlık plastiklerle doldu. Bu çevre hareketine katılan milletimizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Daha ilk haftada kişi başı poşet kullanımı yüzde 70 azaldı. Filelere, bez çantalara geri dönelim, plastik kullanımını terk edip geleceğimizi koruyalım.” dedi.

EMİNE ERDOĞAN’DAN VATANDAŞLAR ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÇAĞRISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın eşi Emine Erdoğan, Twıtter hesabından yaptığı paylaşımda çevre kirliliğine dikkat çekerek, ücretli poşet kullanımına geçilmesine ilişkin paylaşımda bulundu. Emine Erdoğan, “Çevre duyarlılığına sahip birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de poşetlerin ücretli olması, geleceğimiz adına önemli bir adım. Kullanım süresi ortalama 15 dk olan bir poşetin doğada çözünmesi yüzyıllar alıyor. Okyanuslarımız tek kullanımlık plastiklerle doldu. Bu çevre hareketine katılan milletimizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum. Daha ilk haftada kişibaşı poşet kullanımı yüzde 70 azaldı. Filelere, bez çantalara geri dönelim, plastik kullanımını terk edip geleceğimizi koruyalım” dedi.

Emine Erdoğan açıklamalarına, çevre kirliliğine dikkat çeken bilgilendirme videosu da ekledi.

Kaynak: www.sondakika.com

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Osmangazi Zabıta’dan Gıda Denetimi

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı ile birlikte gıda denetimlerin…