Home GÜNCEL Bursa’da terk edilen küçük çocuk devlet koruması altında

Bursa’da terk edilen küçük çocuk devlet koruması altında

- Guncellenme Tarihi: 5 Ocak 2019 13:20
2 min read
Bursa’da terk edilen küçük çocuk devlet koruması altında için yorumlar kapalı
0

Bursa’da dün annesi tarafından üzerine yazılan notla terk edilen 3 yaşındaki Hamza devlet koruması altına alındı. Küçük Hamza, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bir yurda yerleştirildi.

Olay, dün Osmangazi ilçesindeki bir AVM’de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 yaşındaki oğlunu 15.30 sıralarında bir AVM’nin oyun parkına getiren anne, üzerindeki notla oğlunu terk etti. Güvenlik görevlilerin çocuğun oyun süresi dolması ve ağlaması üzerine durumu fark etti. Çocuğun üzerinden not çıkmasıyla durum polise bildirildi. Polis ekipleri, Hamza’yı bırakan kişinin el yazısıyla yazdığı, ”Çok zor durumdayım, çocuğa bakacak durumum yok. Tek çarem buydu. Bir başıma bu kadar yapabildim. Kendime bakamıyorum, bu konuda çocuğumu da pişman etmek istemiyorum” sözlerinin yer aldığı notu incelemeye aldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü sahip çıktı

Dün akşam polis ekipleri tarafından Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen küçük Hamza’ya Bursa Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü sahip çıktı. Hamza müdürlük tarafından bir yurda yerleştirildi. (İHA)

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Kayıhan Pala ‘Cezaevlerindekilerin Sağlık Hakları Sağlanmalıdır!’

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili ve Halk Sağlığı Profesörü Dr. Kayıhan Pala, ken…