Home GÜNCEL Aktaş, “Yaşanılası bir Bursa hayal ediyoruz”

Aktaş, “Yaşanılası bir Bursa hayal ediyoruz”

- Guncellenme Tarihi: 5 Ocak 2019 12:02
6 min read
Aktaş, “Yaşanılası bir Bursa hayal ediyoruz” için yorumlar kapalı
0

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2019 yılı genel değerlendirme ve bilgilendirme toplantısında BUSKİ personeliyle bir araya geldi. Merkezde ve kırsalda yaşamaktan zevk alınan bir Bursa hayal ettiklerini belirten Başkan Aktaş, “Bu hedefe sizlerle varacağız. Göreceksiniz, çok güzel işler yapacağız” dedi. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nde seçim sonrası personel tenkisatı yapılacağı yönündeki söylentiler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başkan Aktaş, “Çalışan, işini yapan hiç kimsenin ekmeğinden edilmesi söz konusu olamaz” diye konuştu.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki buluşmaya, BUSKİ çalışanları katıldı. Genel Müdür Güngör Gülenç’in de yer aldığı toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek hedefleri ele alındı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa için çok güzel hayaller kurduklarını ifade ederek, çalışanlardan yaptıkları görevlerde ellerinden gelenin en iyisini ortaya koymalarını istedi. Çok çalışmaya ve işi en iyi şekilde yapmaya mecbur olduklarını dile getiren Başkan Aktaş, “Bursa, sürekli büyüyen bir şehir. O yüzden büyük düşünmek zorundayız. Elimde sihirli değnek yok, bu iş sizlerle olacak. Tecrübenin alası bende var. Önce Allah’a, sonra cumhurbaşkanımıza, ardından da size güveniyorum. Kent merkezinden köylerine, yaşanılacak bir Bursa’yı hep birlikte oluşturacağız” şeklinde konuştu.

Aidiyet duygusunu artırmalıyız

Başkan Aktaş, her Büyükşehir çalışanının kurumunu sevme ve aidiyet duygusu oluşturma zorunluluğunun bulunduğunu ifade etti. Şu anda dünyadaki karışıklığa rağmen her şeyin çok iyi bir şekilde gittiğini vurgulayan Başkan Aktaş, “Bir şekilde nasip olmuş. Herkesin çalışmak istediği bir kurumdasınız. Burada görev yapmak, bir şeref-onurdur. O yüzden kuruma olan aidiyet duygusunu artırmalıyız. Çevremizi çalıştığımız kurum hakkında bilgilendirmeliyiz. Sizlerden sadece çok gayret sarf etmenizi ve gördüğünüz eksiklik ve aksaklıkları ilgili birim amirlerinize aktarmanızı istiyorum. Gerekiyorsa bana gelin. Sadece fayda üretmeye çalıştığımızda, bunun ciddi yansımaları olacaktır” ifadelerini kullandı.

Fitne ile ortalığı karıştırmak istiyorlar

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantıda personel tenkisatı ile ilgili yapılan dedikodulara da değindi. Bu tür söylentilerin yalan olduğunu, seçim öncesi ya da sonrası böyle bir tasarruflarının olmayacağını vurgulayan Başkan Aktaş, “Bu iftiraları atanlar, Büyükşehir Belediyesi’yle ilişikleri kesilen 1000 küsur kişiyi örnek gösteriyorlar. Fitne-fesat ile ortalığı karıştırmak istiyorlar. O arkadaşlarımızı ben işinden etmedim. Kanun Hakkında Kararname (KHK) nedeniyle emekliliği gelenler işi bırakmak zorunda kaldı. Dolayısıyla burada bizim bir dahlimiz yok” açıklamasında bulundu. İnancı gereği sebepsiz yere hiç kimseyi işinden edemeyeceğini söyleyen Başkan Aktaş, “Benim kimsenin ekmeğiyle oynama gibi bir derdim yok. Allah için söylüyorum. İşini yapan bir kişiyi bile bu kurumda kimse işinden edemez. Bu tür söylentiler yalan” dedi.

Başkan Aktaş, konuşmasının ardından ‘personele söz hakkı vererek’ onların isteklerini dinledi, sorularını cevapladı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Tüm İlçelerde Sağlıklı Altyapı

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırı…