Anasayfa GÜNCEL Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Ankara adaylarını açıkladı

Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Ankara adaylarını açıkladı

20 min read
Son Dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Ankara adaylarını açıkladı için yorumlar kapalı
372

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’ndaki tanıtım toplantısında Ankara’nın il ve ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

AK Parti, Cumhur İttifakı kapsamında MHP adaylarından Etimesgut’ta Enver Demirel’i, Gölbaşı’nda Ramazan Şimşek’i ve Polatlı’da Mürsel Yıldızkaya’yı destekleyecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara adaylarını tanıtım programında konuştu.

İşte Ankara Adayları:

Akyurt:          Hilal Ayık

Altındağ:       Asım Balcı

Ayaş:            Burhan Demirbaş

Bala:             Ahmet Buran

Beypazarı:   Tuncer Kaplan

Çamlıdere:   Hazım Caner Can

Çankaya’da: Amber Türkmen

Çubuk:          Baki Demirbaş,

Elmadağ:      Gökhan Küçükçelebi

Etimesgut:      Enver Demirel  (MHP adayı)

Evren:           Hüsamettin Ünsal

Gölbaşı: Ramazan Şimşek (MHP adayı)

Güdül :         Muzaffer Yalçın

Haymana:     Özdemir Turgut

Kahramankazan: Serhat Oğuz

Kalecik:  Duhan Kalkan

Keçiören: Turgut Altınok

Kızılcahamam:  Süleyman Acar

Mamak:      Murat Köse

Nallıhan:     İsmail Öntaş

Polatlı: Mürsel Yıldızkaya (MHP adayı)

Pursaklar:  Ayhan Yılmaz

Sincan: Murat Ercan

Şereflikoçhisar:  Melih Memiş Çelik

Yenimahalle:  Veysel Tiryaki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

2019’un ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlı olmasını diliyorum.  15 Temmuz’un gazi şehri Ankara’yı selamlıyorum.

İster atadan Ankaralı olsun ister başka şehirlerden gelsin Türkiye’nin başkentinde yaşama bahtiyarlığına erişen kardeşlerimi selamlıyorum. Gönlümüzü dünyanın neresine atarlarsa atsınlar sonun da döner dolaşır gelir Ankara’ya düşer. Şahsım için Rize ata yurdumdur, İstanbul hayata ve siyasete başladığım şehirdir.

Son 17 yıldır zamanının önemli bölümünü burada geçiren biri olarak biz Ankara’yı çok sevdik, Ankara da bizi sevdi. 16 yıldır bizi bırakmadı, bırakmayacak. Bu sevda için Ankara için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz.

Ankara siyasetin de hizmetin de yatırımın da en iyisine layıktır. Ankara başkenttir. Türkiye’yi dünyada temsil eden şehirdir. AK Parti kurulduğu günden beri her an seçime hazır olan bir partidir.

Seçim dönemlerinde sadece milletimizin karşısına çıkartacağımız adayların isimlerini belirliyoruz.

Bu isimleri de milletimizle belirliyoruz. Günün 24 saati, haftanın 7 günü halkın hizmetinde olmayan, kapısı açık bulunmayan, ulaşılamayan hiçbir ismin de AK Parti’de vekil, belediye başkanı, teşkilat yöneticisi olabilmesi mümkün değildir. Milletimizle aramızdaki bu güçlü bağ koptuğu gün bizim de misyonumuzun bittiği gündür. Bu bağın ilk günkü gibi sağlam olduğunu biliyoruz

Bu kriterlere uygun şekilde çalışmayan vekiller de belediye başkanları da olsa varsa o zaman milletimizin gönlünden düşmüş demektir. Bugüne kadar Çankaya’ya gelenler hizmet vermedi, veremedi.

ÇANKAYA VE YENİ MAHALLE

İsmi büyük Çankaya’nın ama içindeki hizmete bakınca ne yazık ki rezalet. Yeni Mahalle aynen öyle.

5 dönem 21 yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yapmış Genel Başkan Yardımcımızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış bir yol arkadaşımızı Ankara’ya Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptık.

25 adayımız Cumhur ittifakı olarak Ankara’da dönüşüm değişimi 1 Nisan’da başlatacağız. Milletimizin gönlünden düşenin bizim nezdinde yeri olmaz.

PKK, PYD, DEAŞ ve FETÖ’ye kadar karanlık güçlerin besleyip büyüttüğü, üzerimize saldığı ne kadar örgüt varsa hepsinin başını ezdik, eziyoruz.

İktidara geldiğimizde Türkiye’yi eğitim, sağlık, adalet, emniyet bu dört temel taş üzerinde yükselteceğimizin sözünü vermiştim.  Eğitimde ilk önce eğitimin altyapısı ile ilgili tıkanıklıkları gidermek için hamle başlattık.

1 milyon 32 bin kişi destek personeli ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapıyor.

Yükseköğrenimi ulaşılabilir kıldık. Lisans öğrencilerinin kredi burs oranlarını geldiğimizde 45 TL alıyorlardı, Ocak itibariyle bunu 500 TL’ye çıkardık. Master öğrencilerini 1000 TL, doktora 1500 TL’ye çıkardık.

Bay Kemal öğrencilerin kalacağı yurt yok diyor. Türkiye’de ne kadar yurt var haberi yok. Çünkü kılavuzu karga, sıkıntı burada. Yurt yapımlarımız yine devam ediyor.

Katsayı, okul katkı payı gibi engelleri ortadan kaldırarak her öğrencimizin yüksek öğrenime gelişini kolaylaştırdık.

Önümüzdeki dönem için hedefimiz eğitim öğretimde kaliteyi yükseltmek olacaktır. Söz verdiğimiz 37 stadyumdan, 16 adedini tamamladık. Lisanslı sporcu sayısı 278 binden 8 milyon 360 bine çıkardık.

‘BAY KEMAL SSK GENEL MÜDÜRÜ İKEN BUNLAR VAR MIYDI?’

En büyük reformları gerçekleştirdiğimiz alanların başında sağlık geliyor. Ülkemizde Genel Sağlık Sigortası şemsiyesinin dışında kalan kimse yoktur. Bay Kemal SSK Genel Müdürü iken bunlar var mıydı? Bunları yapamadın.

Savaş Ay seni çok iyi anlattı. Ve o dönemde sefalet vardı hastanelerimizde. Ama şimdi hamdolsun hastanelerimiz modern, ileri teknoloji ile donatılmış vaziyette.

Yakında Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ni de hizmete açıyoruz. Adalet sistemimizi geçmişte en çok zarar gören kurumların başında geliyordu. En iyi yargı hizmetini verebilmek için pek çok reformu hayata geçirdik

‘SUÇ ÖRGÜTLERİNE GÖZ AÇTIRMIYORUZ’

Güvenliğimiz önceliklerimizin başında geliyor. Türkiye terör örgütleriyle, çetelerle mücadelede tarihinin en başarılı neticelerini bizim dönemimizde almıştır, almaya da devam ediyor.

Terör örgütlerine sınırlarımız dahilinde ve haricinde vurulan darbeler milletimiz bu noktada huzur içinde yaşıyor. Organize suç örgütlerine göz açtırmıyoruz

MİLLET BAHÇELERİ

Bizde yeni yeni müjdeler var. İstanbul’da açıklamıştık. Millet Bahçeleri… Biz şehirlerimizi Millet Bahçeleri ile donatmaya başladık. Çevreci biziz.

Toplumun her kesimini kucaklayan bir sosyal yardım politikası uyguluyoruz.

Ankara’da proje şuanda hazırlanıyor. İnşallah inşası yakında başlayacak. Hızla gideceğiz kimse bizim hızımıza erişmemesi lazım

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: BİR AN ÖNCE GİT DE CHP TABANI RAHATLASIN

Kılıçdaroğlu meşru değilsin. Bir an önce git de CHP’nin tabanı da rahatlsın.

Türkiye’nin, Türk milletinin ve kalbi bizimle atan kardeşlerimizin hakları. hukukları söz konusu olduğunda tarafımız bellidir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TANITIM TOPLANTISI ÖNCESİ DIŞARIDA BULUNAN VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Ankara adayları tanıtım toplantısı öncesi vatandaşlara seslendi.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile birlikte 24 ilçe belediye başkan adayını programda açıklayacağını ifade eden Erdoğan, 25 adaydan 3 tanesinin Cumhur İttifakı gereği Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) olduğunu, diğerlerinin AK Parti’den olduğunu belirtti. “Cumhur İttifakı’nı başkent Ankara’da karşımızdaki illet ittifakına karşı muzaffer kılacağız” diyen Erdoğan, başkente yakışır bir aday olarak Mehmet Özhaseki’yi belirlediklerini söyledi. Erdoğan, Özhaseki’nin 5 dönem Kayseri büyükşehiri yönettiğini ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığını anımsatarak, “O günden bugüne hayatı tamamıyla şehircilikle, çevrecilikle, belediyecilikle geçmiş bir kardeşimizi başkentimize belediye başkan adayı yaptık. Biliyorsunuz kale içeriden fethedilir” şeklinde konuştu.

Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşen program öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıda bulunan vatandaşlara hitap etti.

“BU YOLDA BUNU BAŞARACAĞIZ”

Yerel seçimlere 3 ay kaldığını hatırlatan Erdoğan, “2019 yılı milletimiz için, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Unutmayın tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bu devletimize illetleri dokundurtmayacağız. Bu devletimizi daha güçlü kılacağız. Başkentimizi daha güzel yapacağız ve bunu ancak iktidarla uyum içerisinde olan bir belediye gerçekleştirir. Bu yolda bunu başaracağız” dedi.

Ankara Spor Salonu’ndaki tanıtım toplantısı için Ankara’nın çeşitli ilçelerinden gelen partililer salonu tıklım tıklım doldurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı salonda bekleyen partililerin açtığı ‘Ankara’ya deli sana divane olduk’ pankartı dikkat çekti.

“PERŞEMBE GÜNÜ PAYLAŞACAĞIZ”

AK Parti’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, “Ankara’yı dünya başkentleri arasına çıkarmak için hep birlikte çalışacağız. Ankara’yı yatay mimari merkezli şehir haline getireceğiz. Her işte ortak karar vereceğiz” dedi. “Projelerimiz Ankara’nın çıkarlarına yönelik” diyen Özhaseki, “Projelerimizin hepsinin hesabı yapıldı. Perşembe günü paylaşacağız” açıklamasında bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki’nin, salonda yaptığı konuşmasından satır başları şöyle;

Ankara’yı şehirciliğin her alanında her anlamda başkent yapacağız. 21 yıllık büyükşehir belediye başkanlığı, yerel yönetimler başkanlığı, çevre ve şehircilik bakanlığı dönemimde önemli bir birikim edinme imkanım oldu. Şimdi kutlu bir yola çıkıyoruz. Ankara’yı, derin tarihi mirasıyla gelecek nesillere taşıyacağız.

Ankara’yı dünya başkentleri arasında en yukarıya çıkarmak için çalışacağız. Çalışmalarımızın merkezinde insan olacak. Yapacağımız her işe bu şehrin insanları ile ortak karar vereceğiz.

Siyasi görüşlerine bakmadan, dinine, mezhebine bakmadan Ankara’yı katılımcı belediyecilik anlayışıyla yöneteceğiz.

Kültürel dokumuza uygun, yatay mimari merkezli bir şehir haline getireceğiz. Önce gönülleri ihya, sonra şehirleri inşa edeceğiz. İnsanımızın rızasının olmadığı bir işten hayır gelmez.

25 yıla varan memleket hizmetinde bu anlayıştan asla kopmadım. Vatandaşlarımızın gözünü boyamaya dönük projeler bize yakışmaz. Ankara’yı geleceğe taşıyacak projeleri titiz bir anlayışla hazırladık. Hepsinin hesabı yapılmış… Perşembe günü projelerimizi açıklayacağız.

“BEN DEĞİL, BİZ KÜLTÜRÜYLE ANKARA’YI YÖNETECEĞİZ”

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada, “Ankara’da hep birlikte, gece gündüz demeden sizlerle çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Ulaşmadık bir tek kişi kalmayacağını dile getiren Özhaseki, “İnşallah Büyükşehir Belediye başkanı olduktan sonra ‘ben’ değil, ‘biz’ kültürüyle Ankara’yı yöneteceğiz, güzel hizmetler yapacağız.” diye konuştu.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yıldırım’da Su Kesintisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Daire Başkanlığı tarafından…