Anasayfa GÜNCEL Ankara’da nefesler tutuldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan birazdan açıklayacak…

Ankara’da nefesler tutuldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan birazdan açıklayacak…

4 min read
Ankara’da nefesler tutuldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan birazdan açıklayacak… için yorumlar kapalı
377

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’ndaki tanıtım toplantısında Ankara’nın ilçe belediye başkan adaylarını açıklamak üzere salona giriş yaptı. Tanıtım toplantısı öncesi salon önünde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara’da 25 adayımızın 3’ü Cumhur İttifakı’mızın gereği MHP’den, diğerleri partimizden” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TANITIM TOPLANTISI ÖNCESİ DIŞARIDA BULUNAN VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Ankara belediye başkan adaylarını tanıtım programına katıldı. Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşen program öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, dışarıda bulunan vatandaşlara hitap etti.

üyükşehir Belediye Başkan adayı ile birlikte 24 ilçe belediye başkan adayını programda açıklayacağını ifade eden Erdoğan, 25 adaydan 3 tanesinin Cumhur İttifakı gereği Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) olduğunu, diğerlerinin AK Parti’den olduğunu belirtti. “Cumhur İttifakı’nı başkent Ankara’da karşımızdaki illet ittifakına karşı muzaffer kılacağız” diyen Erdoğan, başkente yakışır bir aday olarak Mehmet Özhaseki’yi belirlediklerini söyledi. Erdoğan, Özhaseki’nin 5 dönem Kayseri büyükşehiri yönettiğini ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığını anımsatarak, “O günden bugüne hayatı tamamıyla şehircilikle, çevrecilikle, belediyecilikle geçmiş bir kardeşimizi başkentimize belediye başkan adayı yaptık. Biliyorsunuz kale içeriden fethedilir” şeklinde konuştu.

“BU YOLDA BUNU BAŞARACAĞIZ”

Yerel seçimlere 3 ay kaldığını hatırlatan Erdoğan, “2019 yılı milletimiz için, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Unutmayın tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bu devletimize illetleri dokundurtmayacağız. Bu devletimizi daha güçlü kılacağız. Başkentimizi daha güzel yapacağız ve bunu ancak iktidarla uyum içerisinde olan bir belediye gerçekleştirir. Bu yolda bunu başaracağız” dedi.

Ankara Spor Salonu’ndaki tanıtım toplantısı için Ankara’nın çeşitli ilçelerinden gelen partililer salonu tıklım tıklım doldurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı salonda bekleyen partililerin açtığı ‘Ankara’ya deli sana divane olduk’ pankartı dikkat çekti. (www.milliyet.com.tr)

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Rize’ye meydan Meclisin kararı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Mey…