Home GÜNCEL Ömer Çelik: Türkiye’den bir heyet Rusya’ya gidiyor

Ömer Çelik: Türkiye’den bir heyet Rusya’ya gidiyor

- Guncellenme Tarihi: 26 Aralık 2018 20:15
6 min read
Ömer Çelik: Türkiye’den bir heyet Rusya’ya gidiyor için yorumlar kapalı
0

AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik, Fırat’ın doğusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik, cumartesi günü Türkiye’den bir heyetin Rusya’ya gideceğini açıkladı.

Açıklamalarının satır başları şöyle;

Mitinglerle ilgili çalışma takvim olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Özel Kalemi, Teşkilat Başkanlığımız, Yerel Yönetimler koordineli olarak çalışılıyor. Genel bir tanıtım toplantısıyla birlikte manifestonun açıklanması düşünülüyor. Ocak ayı içerisinde bununla ilgili bir tarih kesinleştiğinde sizinle paylaşırım. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla ilgili aşamalar son safhaya geldi.

Birtakım farklılıklar olmakla birlikte, kendi dinamizmini üreten, bu seçimin şartlarına yönelik olarak bir çalışma takvimi açıklayacağız.

RUSYA İLE SURİYE GÖRÜŞMELERİ

Türkiye’den bir heyet cumartesi günü Moskova’ya gidecek. Rusya tarafında mutabakata varıldı. Bakan Çavuşoğlu ve Akar ile MİT Başkanı Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, cumartesi Rusya’da olacak.

ABD’nin Suriye’den çekilmesiyle yeni bir tablo ortaya çıkıyor. İran, Rusya ile bu yoğun diplomasi devam edecek. Astana sürecinin ortakları ve Cenevre sürecinin bileşenleriyle diplomatik süreç devam edecek. Terörle mücadele perspektifi müttefiklerimizle paylaşacaktır.

Heyet oradaki muhataplarıyla görüştükten sonra dönüşte Sayın Cumhurbaşkanımıza bilgi arzedecekler. Daha sonra sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Putin bir araya gelecek.

İSTANBUL ADAYIMIZ CUMARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

AK Parti, Aydın ve Muğla’da aday çıkacak, Osmaniye’de aday çıkarmayacak. Cumartesi günü öncelikli olarak İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımız açıklanacak. İlçelerin açıklanması da düşünülüyor. Yetişirse bir iki ilçe de açıklanacak.

Yetişmesine umut ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızla sayın Bahçeli çeşitli organizasyonlarda bir araya geliyorlar.

BAHÇELİ’NİN FETÖ AÇIKLAMASI

Mücadelemize en büyük destek MHP’den. FETÖ’nün devletin tüm birimlerinden kazınması konusunda AK Parti ile MHP arasında yüzde 100 bir görüş birliği söz konusudur. ‘Konsey’in ortaya çıkarılması en önemli hedef.

(Bahçeli’nin bugünkü açıklamaları) Sayın Cumhurbaşkanımız, bundan büyük bir memnuniyet duyduğunu telefonla arayıp Sayın Bahçeli’ye bildirdi, tebrik ve teşekkürlerini illeti.

İSRAİLLİ BAKANIN AÇIKLAMALARI Cumhurbaşkanımız antisemitizme karşı. Sapkın zihniyete sahip siyasetçiler. Kutsadığı şey PYD/YPG terör örgütü. Onun boyu Erdoğan’ı eleştirmeye yetmez.

KILIÇDAROĞLU’NUN ELEŞTİRİLERİ

Psikologlardan yorum almakta fayda var. Seçimleri itibarsızlaştırmaya çalışıyor.  Kaybettikçe seçimleri aşağılamaya başladı. Her gün siyasetin prensiplerini aşındırıyor.

METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN’E SORUŞTURMA

Eleştiri kapsamında değil, insanlık suçudur.

ABD’DEN HEYET GELİYOR

AK Parti Sözcüsü Çelik, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un yıl başından sonra Türkiye geleceğini açıkladı.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Kayıhan Pala ‘Cezaevlerindekilerin Sağlık Hakları Sağlanmalıdır!’

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili ve Halk Sağlığı Profesörü Dr. Kayıhan Pala, ken…