Anasayfa GÜNCEL 16 yaşındaki çocuğa cinsel taciz!

16 yaşındaki çocuğa cinsel taciz!

4 min read
16 yaşındaki çocuğa cinsel taciz! için yorumlar kapalı
352

Kayseri’de kargo şirketinde beraber çalıştığı 16 yaşındaki çocuğa, kanepe taşıma bahanesiyle çağırdığı evinde cinsel istismarda bulunan kargo işçisi, 14 yıl hapis cezasına çarptırılarak, tutuklandı.

Kayseri’de kargo şirketinde beraber çalıştığı Y.G. (16) adlı çocuğa, kanepe taşıma bahanesiyle çağırdığı evinde cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Yusuf B. (37), toplam 14 yıl hapis cezasına çarptırılarak, tutuklandı.

KARGO FİRMASI ÇALIŞANI 16 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA İSTİSMARDA BULUNDU

Olay, 11 Ağustos’ta merkez Melikgazi ilçesi Mimarsinan Şirintepe Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, kargo firmasında çalışan Yusuf B., mesai arkadaşı Y.G.’den evindeki kanepeleri taşıması için yardım istedi. Mesai bittikten sonra Yusuf B.’nin evine giden Y.G., banyoya girdi. Yusuf B. de çocuğun arkasından banyoya girerek, istismarda bulundu. Y.G.’nin şikayeti üzerine gözaltına alınıp serbest bırakılan Yusuf B. hakkında, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘cinsel istismar’ suçlarından dava açıldı.

“YARDIM İÇİN EVİNE GİTTİM, İSTİSMARDA BULUNDU”

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, tutuksuz sanık Yusuf B. ile şikayetçi Y.G. ve avukatları hazır bulundu. Pedagog eşliğinde ifade veren Y.G., “Yusuf ile kargo firmasında beraber çalışıyorduk. Dağıtım yaptıktan sonra evde kanepe olduğunu ve annesine götüreceğini söyleyip, yardım etmemi istedi. Ben ‘tamam’ deyip, evine gittik. Bana, ‘Kendi evin gibi rahat edebilirsin’ dedi. Ben de banyoya gittim. Arkamdan o da gelmiş. Bana istismarda bulundu. Yusuf’a, ‘Sen ne yapıyorsun’ dedim. Elini çektim. Yatak odasına götürecekti. Ardından da şaka yaptığını söyledi. Evden çıktıktan sonra da kargoya geldim. Şikayetçiyim” diye konuştu.

“BERAATİMİ İSTİYORUM, SUÇSUZUM”

Tutuksuz sanık Yusuf B. ise “Hakkımda yapılan suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum. Suçsuzum” dedi.

14 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Duruşma savcısı, sanığın delil yetersizliğinden beraatini isterken, mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık Yusuf B.’yi, ‘çocuğa basit cinsel istismar’ suçundan 8, ‘hürriyetten yoksun kılma’ suçundan da 6 yıl olmak üzere toplam 14 yıl hapis cezasına çarptırarak, tutuklanmasına karar verdi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Karar sonrası, sanık Yusuf B. mahkeme salonundaki polis memurları tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: www.sondakika.com

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Gürsu’lu Polislerin Günü, Tek Tek İsimleriyle Kutlandı

Gürsu protokolü, Türk Polis Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası ku…