Home GÜNCEL Üreten kadınlara Büyükşehir desteği

Üreten kadınlara Büyükşehir desteği

- Guncellenme Tarihi: 19 Aralık 2018 13:43
5 min read
Üreten kadınlara Büyükşehir desteği için yorumlar kapalı
0

Bursa merkezinde yer alan İbrahimpaşa Mahallesi’nde ikamet eden ev hanımları, evde ürettikleri gıda ve eşyaları Büyükşehir Belediyesi’ne ait kültür merkezinde satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gerçekleştirdikleri faaliyet ile ekonomiye artı değer katan ev hanımlarını ziyaret ederek, üretilen malzemelerden satın aldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin restore ederek kent ziynetine kazandırdığı İbrahimpaşa Kültür Merkezi, kadınlar için örnek olabilecek bir organizasyona imza atıyor. Bölgede ikamet eden ev hanımları, evde ürettikleri gıda malzemeleri ile giyim eşyalarını kültür merkezinde satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Yaptıkları davranış ile Türkiye’ye örnek olan kadınlar, sürpriz bir ziyaret ile moral buldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, el hünerlerini konuşturan ve hemcinslerine örnek olan kadınları ziyaret ederek, ürettikleri ürünlerden satın aldı. Ev hanımlarıyla sohbet ederek talep ve görüşlerini dinleyen Başkan Aktaş, ekonomiye artı değer sağlayan herkese gerekli her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi olarak bir taraftan sosyal ve kültürel faaliyetlere devam ederken diğer taraftan mahallelere dokunacak çalışmalara aracılık ettiklerini ifade etti. Bu manada İbrahimpaşa Mahallesi’nde bulunan kültür merkezinde haftanın her Salı günü istisnasız bölgede ikamet eden ev hanımları ve mahalle muhtarıyla birlikte çok güzel bir organizasyona imza attıklarını belirten Başkan Aktaş, “Bugün kendilerini ziyaret ettik ve alışveriş yaptık. Onlar evlerinde ürettikleri ürünleri, bunlar gıda da olabiliyor ev eşyaları da olabiliyor, burada mahalle sakinlerinin ve kültür merkezi ziyaretçilerinin beğenisine sunuyorlar. Hem kendileri bir şeyleri üretmenin hazzı ve heyecanını yaşıyorlar hem de küçücük rakamlarla da olsa aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar. Ben bu yönüyle kendilerini tebrik ediyor, kutluyorum” dedi. Başkan Aktaş, İbrahimpaşa Kültür Merkezi ev sahipliğinde yapılan organizasyonun bahar aylarında yoğunlaşarak daha etkin bir hal alacağını, mahallenin geneline hitap edeceğini söyledi. Bu doğrultuda ev hanımlarıyla yapılması gerekenler konusunda istişarede bulunduklarını ifade eden Başkan Aktaş, “Muhtarımız hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Böyle bir şeye öncülük ettiği için. Hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum” diye konuştu.

Başkan Aktaş’a ziyaretinde eşlik eden İbrahimpaşa Mahalle Muhtarı Mizyal Tunçman ise herkesin evde ürettiği malzemeleri kültür merkezine getirdiğini, hiçbir kadının çalışma azminden vazgeçmediğini belirterek, kendilerine satış imkanı sunan Başkan Aktaş’a teşekkür etti. Tunçman, “Bayanlarımız azimli. İnşallah Alinur başkanımızın sihirli elleriyle daha güzel ufuklara gideceğiz inşallah. Çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi’nde Erken Bayramlaşma

Nilüfer Belediyesi çalışanları, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesindeki son iş gününde …