Home GÜNCEL Gemlik Farabi Aile Sağlık Merkezi açılışa hazırlanıyor

Gemlik Farabi Aile Sağlık Merkezi açılışa hazırlanıyor

- Guncellenme Tarihi: 31 Ekim 2018 10:25
3 min read
Gemlik Farabi Aile Sağlık Merkezi açılışa hazırlanıyor için yorumlar kapalı
0

Her yıl artan nüfusa yönelik ilçe halkının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten Gemlik Belediyesi, sağlık alanındaki yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Gemlik Belediyesi tarafından Hisartepe Mahallesinde yaptırılan Farabi Aile Sağlığı Merkezi açılışa gün sayıyor. Üst katının da mahalle konağı olarak faaliyet gösterecek Farabi Aile Sağlığı Merkezi tamamlandığında bölge halkının sosyal yaşamına önemli oranda katkı sağlayacak.

Şehir merkezinden en uzak yerleşim alanlarına kadar hizmetleri aksatmadan vatandaşların kullanımına sunduklarını dile getiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Yeni ve modern konutları ile Gemlik’imizin gözde mahallelerinden biri olan Hisartepe Mahallemizde, insanlarımızın eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda ihtiyaçlarını karşılayarak eksiklerini giderecek planlamaları yapıyoruz. Sağlık alanında önemli bir eksiği ortadan kaldırmak adına mahallemizde fiziki bir mekana ihtiyaç duyuluyordu. Mahallemizin merkezi noktasında, modern şartlarda hizmet verecek aile sağlığı merkezinin inşasında sona yaklaştık” dedi.

Muayene odaları, çocuk ve bebek bakım odaları ile laboratuvarı bulunan Aile Sağlığı Merkezinin üst katının da Mahalle Konağı olarak hizmet vereceğini dile getiren Başkan Yılmaz, sağlık merkezinin hemen yanında iseailelerin, çocuklarıyla birlikte temiz ve açık havada güzel vakit geçirebileceği modern bir çocuk parkı yapıldığını söyledi. “Yaptığımız hizmetlerle ilçemizin gelecek yıllarına yatırım yapıyor, günü birlik değil kalıcı eserlerle Gemlik’imizi her alanda geliştiriyoruz” diye konuşan Başkan Yılmaz, “Farabi Aile Sağlığı Merkezimiz ve Mahalle Konağımızı, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından 3 Kasım Cumartesi günü saat: 12:00’de halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa Plajları Yaza Hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 277 kilometrelik deniz ve göl kıyı bandına sahip Bursa…